سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

خانواده خراسانی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

خانواده خراسانی

بر اساس طرحي از سعيده خادم زاده

نويسنده،كارگردان و تهيه كننده: عباس مهاجران

تصويربردار: حبيب مهاجران

مجري طرح: ماهرخ ملكي

بازيگران :حبيبه يوسفي/ فاطمه سجاديان/ نجمه رهنما/ دل آرام كاظم نژاد/ مهتدی ناظمي/ عليّ اكبر اكبري/ مسعود رحماني/ نويد سليم                                           

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*  مستند داستانی خانواده آقای خراسانی*

                                                            

 

امروزه وجود زندگي تجّملاتي و هتل‌هاي چند ستاره لذّت ساده سفر كردن را از يادها برده است. شبكه استاني در اين راستا مستندي در با قالبي نمايشي و با رویکرد فرهنگي، آموزشي و با موضوع فرهنگي، و موضوعات اجتماعي تولید کرده است. پرداختن به سفرهاي ارزان و نمايش كانون گرم خانواده در سفر از ويژگي‌هاي اين برنامه است.

نام برنامه‌ی *خانواده خراسانی* در جدول پخش برنامه‌های شبکه‌ی پایتخت معنوی ایران و در ایّامی که کلید واژه‌‌های خانواده و سبک زندگی قرار است سرلوحه‌ی مدیریّت فرهنگی کشور قرار بگیرد و دیدن سریالی جذّاب و سرشار از پیوندهای عمیق خانواده‌های خراسانی، دینی و مبتنی بر حضور پُر رنگ حضرت علی بن موسی الرّضاء علیهما السّلام در زندگی خراسانی‌ها، فرصت مغتنمی است که امیدواریم به بهترین وجه مورد استفاده قرار گیرد.

در این مستند داستانی "خانواده آقای اکبری" و شخصیّت‌های آن، به مسافرت در تابستان تصميم مي‌گيرد و بعد از انجام مقدّمات سفر به شهرستان‌های مختلف استان خراسان رضوی، سفر می‌کند.

تصویر کشیدن یک خانواده که به مسافرت می‌رود و بیننده عزیز را در جریان سفرش قرار می‌دهد و در پی دل‌خوشی‌های خویش، به بیننده‌ امید، نشاط و سرور می‌بخشد و او را به توانمندی‌های و طبيعت شهرستان‌هاي مختلف استان، اماکن زیارتی، دیدنی، ابنيه‌ي تاریخی و گردشگری، آداب و رسوم آشنا می‌کند.

هر قسمت این مستند جذّاب، 30 دقیقه است و به معرّفي جلوه‌هاي مختلف فرهنگي، تاريخي خراسان رضوي مي‌پردازد. اين سفر از چناران آغاز و پس از بازديد از شهرستان‌هاي مختلف استان از راه نيشابور به مشهد باز مي‌گردد.

در حین مسافرت شهر چناران، اماکن دیدنی و توانمندی‌های کشاورزی آن، آبشار اخلمد و برج تبادکان آثار دیدنی مکان‌های تاریخی و توانمندی‌های شهرستان سرخس به خوبی معرّفی می‌شوند. 

مستند داستانی*خانواده خراسانی* داستانی روان و حاوی نکات آموزنده است. علاوه بر معرّفی شهرستان‌ها و مکان‌های دیدنی و گردشگری توجّه به آداب و مراودات صحیح اجتماعی در رفتار خانواده آقای خراسانی، گنجانده شده است.

در شروع هر برنامه معرّفی مختصر و مجمل برنامه‌های قبلی و در واقع سفرهای انجام شده ، بیننده را در جریان ماوقع می‌گذارد.

امیدواریم این برنامه در راستای حقیقت و رسیدن جامعه به تعالی مطلوب و محبوب مؤثّر افتد.

یک‌شنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها ساعت پخش: 18:30 به مدّت 30 دقيقه شما عزیزان را به هم‌سفری با این خانواده دعوت می‌کنیم.

عوامل اين برنامه :

 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون