Skip to Content

خبرگزاری بین المللی تسنیم - هتلینگ بیمارستان‌های مشهد ارتقا می‌یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید سعید سعیدی با اشاره به اینکه مقدمات اجرای ارتقاء هتلینگ بیمارستان‌های دانشگاهی از نیمه اردیبهشت آغاز شده است اظهار کرد: در این برنامه از مسئولان بیمارستان‌ها خواسته شده است که لیست مورد نیاز اتاق‌های بستری بیماران را تهیه و برای بهبود کیفیت خدمات بستری، به صورت علی الحساب اعتبار لازم را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: ‌اعتبارات براساس نظر ارزیابانی که از طرف دانشگاه به بیمارستان‌ها اعزام می‌شوند توزیع می‌شود و برای اجرای مناسب آن نیز نظارت و پایش مستمر در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر اقتصاد درمان، استاندارد و فناوری‌های سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: شکایات زیادی از سوی بیماران به دلیل کیفیت نامناسب تختهای بستری، نوع منوی غذا، سرویس‌های بهداشتی دریافت می‌شود که با اجرای این برنامه کیفیت خدمات بستری که در راستای افزایش رضایت مندی بیماران است بهبود می‌یابد.

سعیدی گفت: برنامه تحول نظام سلامت از نیمه اردیبهشت ماه با هدف کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌ها، برنامه ترویج زایمان طبیعی، ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌های دانشگاهی، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌های دانشگاهی، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج و ارتقای کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان‌ها در سراسر کشور آغاز شد.

وی افزود: تاکنون بسته‌های کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌ها، برنامه ترویج زایمان طبیعی، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌های دانشگاهی، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و ارتقای کیفیت خدمات ویزیت در 27 بیمارستان دانشگاهی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمده است.

انتهای پیام/

Authors: خبرگزاری تسنیم