Skip to Content

خدمات‌ رسانی شبانه‌ روزی سه بقعه در نیشابور

سه بقعه در نیشاور به‌ صورت شبانه‌ روزی خدمات‌ رسانی می کنند.

خدمات‌ رسانی شبانه‌ روزی سه بقعه در نیشابوربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در نشست خبری مناسبت هفته وقف در محل این اداره در نیشابور با اشاره به اهمیت طرح حفظ قرآن کریم و تأکید مقام معظم رهبری اظهار داشت: 107 مربی و هزار و 680 قرآن آموز تکلیف ما تا پایان سال 94 بود که بیش از این مقدار محقق شد.

جعفر نوائیان سررود تصریح کرد: امسال نیز حفظ موضوعی در دستور کار قرارگرفته است و سهمیه اجرایی ما هزار و 300 نفر بود که تا این لحظه بیش از هزار و 800 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان‌های نیشابور و فیروزه ادامه داد: هزینه فرهنگی در مراکز تحت مدیرت ما از قبیل بقاع متبرکه بیش از 20 میلیون ریال در ماه است.

نوائیان سررود تأکید کرد: تضمین می‌دهیم که ریالی از بقعه متبرکی به مکانی جز همان‌جا تخصیص پیدا نمی‌کند.

او خاطرنشان کرد: از 9 بقعه شبانه‌روزی شده در استان خراسان رضوی سه بقعه در این شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی می کنند.

این مقام مسئول با اشاره به حضور دو هزار و 661 موقوفه شهرستان نیشابور گفت: در سال جاری 18 موقوفه جدید ثبت‌شده است، برای هدفمند کردن وقف‌ها در شهرستان، مرکز مشاوره باهدف شناسایی و معرفی نیازهای امروز تشکیل‌شده است.

نوائیان سررود تأکید کرد: امروز نیاز جامعه ما به ترتیب دانش آموزان بی‌بضاعت، بیماران بی‌بضاعت و حوزه‌های علمیه است، دانش آموزان بی‌بضاعت که در اولویت اول است متأسفانه در هیچ دستگاهی موردتوجه ویژه قرار نگرفته‌اند و در مورد آن‌ها نیز موقوفه بسیار کم است.