رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

خدمات‌ رسانی ویژه‌ از اربعین حسینی تا شهادت امام رضا علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

خدمات‌ رسانی ویژه‌ از اربعین حسینی تا شهادت امام رضا علیه السّلام

در رابطه با برنامه‌های ویژه دهه آخر صفر المظفّر، خدمات‌ رسانی ویژه‌ ای از اربعین حسینی تا شهادت امام رضا علیه السّلام در تمامی مسیرهای ۲۷ گانه به مشهد به‌ صورت رفت و برگشت انجام می‌شود.

مشهد، مقصد 50 درصد سفرهای ریلی کشور

مقصد نیمی از سفرهای ریلی کشور مشهد است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل راه آهن خراسان رضوی امروز در جمع خبرنگاران گفت: هزار و 500کیلومتر خطوط ریلی در مشهد،مقصد 50 درصدسفرهای ریلی کشورخراسان بزرگ داریم که ۱۲ درصد خطوط ریلی کشور را تشکیل می‌ دهد.

محمد هادی ضیایی‌ مهر افزود: ۳۳ درصد سهم خطوط ریلی کشور به سمت خراسان رضوی و مقصد مشهد است و ۳۰ درصد زائران امام رضا(ع) هم با قطار به مشهد می‌ آیند.

او تاکید کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۶ میلیون ۴۴۱ هزار و ۲۰۶ نفر با استفاده از خطوط ریلی استان جا به‌ جا شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵ درصد رشد دارد.

ضیایی‌ مهر افزود: از این تعداد ۳ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۱۹۸ نفر در فصل تابستان جا به‌ جا شدند که نسبت به تابستان پارسال ۱۲ درصد افزایش دارد و با همین ظرفیت تابستانی، خدمات‌ رسانی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ادامه خواهد داشت.

مدیرکل راه‌ آهن خراسان در رابطه با برنامه‌های ویژه دهه آخر صفر المظفّر، گفت: خدمات‌ رسانی ویژه‌ ای از اربعین حسینی تا شهادت امام رضا علیه السّلام در تمامی مسیرهای ۲۷ گانه به مشهد به‌ صورت رفت و برگشت انجام می‌ شود.

ضیایی‌ مهر تصریح کرد: ستاد ارتقاء ایمنی راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران جلسات هفتگی دارد و با تاکید بر نظارت ویژه‌ بر ناوگان‌ های ریلی باری و مسافری برای پیشگیری از حوادث تلاش می کنند.