رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

خدمات دهی ناوگان حمل و نقل عمومی به زائران رضوی برای بازگشت به شهرهایشان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

خدمات دهی ناوگان حمل و نقل عمومی به زائران رضوی برای بازگشت به شهرهایشان

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت : خدمات دهی ناوگان حمل و نقل عمومی به زائران رضوی برای بازگشت به شهرهایشان90 رام قطار و 237پرواز نیز برای جابه جایی زائران در نظر گرفته شده است که خدمات دهی تا پایان بازگشت زائران ادامه دارد .
مهدی فروزان با اشاره به افزایش 10 درصدی سفر زائرن با وسائل نقلیه افزود : بر اساس آخرین آمار چهار میلیون و 301 هزارو171 نفر در دهه آخر ماه صفر به مشهد وارد شدند که 210 هزار نفر از طریق ناوگان ریلی ، 190هزارو776 با پرواز و 648هزار و725 نفر با اتوبوس و مینی بوس سفر کرده بودند .
او تصریح کرد : سه میلیون و 251 هزار و 660 نفر هم با وسایل نقلیه شخصی به مشهد مشرف شدند .
مدیر کل دفتر هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی همچنین با اشاره به افزایش بیش از 30 درصدی زائران پیاده امسال گفت :401هزار و738نفر امسال درقالب کاروانهای پیاده عازم مشهد شدند که از این تعداد 204 هزار و142نفر آقا و197هزار و596 نفر خانم بوده است .
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی نیز با اشاره به فعالیت نیروهای راهداری در محورهای خروجی مشهد وجاده های استان گفت :هم اکنون در محور خروجی مشهد به سمت قوچان ، تربت حیدریه ونیشابور ترافیک نیمه سنگین است .
ابراهیم نصری با اشاره به اینکه شب گذشته 70 هزار زائر با 3200 دستگاه اتوبوس ومینی بوس به شهرهایشان باز گشتند افزود:بیش از هزار و 300 دستگاه اتوبوس هم تا امشب مسافران را در مقصدهای مختلف جابه جا می کنند .
او همچنین از افزایش ده درصدی سفر زائران از طریق پایانه مسافربری خبر دادوگفت: کرایه سفربااتوبوس ومینی بوس نیزهمانند پارسال محاسبه می شود وافزایش نیافته است.