رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

خدمات نمازخانه‌های میان راهی حضرت امام رضا علیه السّلام به زائران پیاده - محتوای خبر

 

 

متن خبر

خدمات نمازخانه‌های میان راهی حضرت امام رضا علیه السّلام به زائران پیاده

مدیر عامل مجموعه نمازخانه‌های میان راهی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه شفاعت رضوی، نمازخانه‌های میان راهی حضرت امام رضا علیه السّلام، خدمات متنوعی را به کاروان‌های زیارتی و زائران پیاده رضوی ارائه می‌دهد.

خدمات نمازخانه‌های میان راهی حضرت امام رضا (ع) به زائران پیاده

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛    حمزه سپهریان درحاشیه بازدید مجتمع میان راهی امام رضا علیه السّلام تربت جام گفت: ایام دهه شفاعت رضوی زائران حضرت امام علیّ بن موسی الرّضا علیهما السّلام از اقصی نقاط کشور به سمت حرم مطهر رضوی حرکت می‌کنند که زائران با اقامت درنمازخانه‌های میان راهی امام رضا علیه السّلام پس از بهره مندی از امکانات رفاهی و تجدید قوای جسمی و روحی با روحیه‌ای مضاعف به آستان بوسی هشتمین امام همام رهسپار می‌شوند.

وی با بیان آمادگی کامل مجتمع‌های میان راهی برای ارائه خدمات به زائران حضرت امام رضا علیه السّلام افزود: زمان اجرای طرح خدمت رسانی به زائران پیاده از اربعین حسینی تا روز شهادت امام رضا علیه السّلام است که این خدمات به صورت شبانه روزی و رایگان به زائران ارائه می‌شود.
مدیر عامل مجموعه نمازخانه‌های میان راهی آستان قدس رضوی تصریح کرد: در حال حاضر مجتمع‌های میان راهی آمادگی کامل جهت ارائه فعالیت‌های مطلوب فرهنگی و خدماتی و پذیرایی از کلیه کاروان‌ها و زائران پیاده حضرت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) را دارد و جلسات هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی، خیرین و تشکل‌های مردم نهاد در نقاط مختلف در حال برگزاری است تا بهترین امکانات و خدمات در اختیار زائران قرار گیرد، ضمن اینکه کلیه نیرو‌های موسسه با تمام توان در خدمت زائران عزیز هستند.
سپهریان ضمن تبیین جایگاه و تاثیر زیارت با پای پیاده در جامعه، پیاده روی دهه آخر صفر را جلوه‌ای از عشق و معرفت به حضرت امام رضا علیه السّلام دانست و با ارائه رهنمود‌ها و توصیه‌های لازم در خصوص ارتقاء کیفیت تسهیلات نسبت به سال‌های گذشته
ضرورت و اهمیت خدمت رسانی به زائران پیاده گفت: ارتقاء کیفیت تسهیلات نسبت به سال‌های گذشته در نمازخانه‌ها از جمله اولویت‌های ما در ارائه خدمات به زائران است.
وی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، اجتماعی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، تبلیغی اعم از سخنرانی، مداحی، قرائت زیارت، پاسخگویی به سؤالات شرعی و توزیع بسته‌های متبرک و فرهنگی را از جمله برنامه‌های مجتمع‌های میان راهی در زمان دهه شفاعت رضوی عنوان کرد.
مدیر عامل مجموعه نمازخانه‌های میان راهی آستان قدس رضوی تصریح کرد: متصدیان و خادمان این نمازخانه‌های میان راهی، با روی گشاده در بدو ورود به زائران به استقبال ایشان خواهند رفت و با اهدای بسته‌های متبرک آن‌ها را بدرقه خواهند کرد.