رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

خدمت رسانی خادمیاران تبلیغی در مسیر کربلا - محتوای خبر

 

 

متن خبر

خدمت رسانی خادمیاران تبلیغی در مسیر کربلا

خادمیاران تبلیغی با حمایت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در کاروان پیاده انصار الحسین(ع) در مسیر کربلا خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیر کاروان پیاده انصار الحسین(ع) با بیان اینکه این کاروان برای نوزدهمین خادمیاران با حمایت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مسیر کربلا خدمت‌رسانی می‌کنندسال پیاپی به سمت کربلای معلی حرکت می‌کند افزود: 100نفر از عاشقان امام حسین(ع) از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، گلستان، تهران و اصفهان در قالب این کاروان به مشهد آمده‌اند تا در این سفر معنوی شرکت کنند.

حجت‌الاسلام علی حقیرپور بیان کرد: زائران کاروان پیاده انصارالحسین (ع) پس از دعای پرفیض ندبه با بدرقه مردم شهرک شهید رجایی از مجتمع اسلامی بقیه‌الله الاعظم مشهد راهی کربلا شدند تا این مسیر 2600کیلومتری را پس از ۷۵روز پیاده‌روی در اربعین حسینی به کربلا مشرف شوند.

وی بابیان اینکه یکی از مزیت‌های کاروان امسال حضور خادمیار تبلیغی رضوی است تصریح کرد: با حمایت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تاکنون خادمیاران تبلیغی در سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان کاروان پیاده انصارالحسین(ع) فعالیت فرهنگی داشته‌اند که ارتباط مؤثر با اعضای کاروان، اقامه نماز، پاسخگویی به مسائل شرعی و سایر فعالیت‌ها بخشی از اقدامات این خادمیاران است.

حقیرپور تأکید کرد: مهم‌ترین هدف حرکت این کاروان پیاده علاوه بر کسب ارزش‌های معنوی، زنده نگه‌داشتن سیره اهل‌بیت(ع)، ترویج مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، نشر و گسترش معارف حسینی(ع)، تبیین ابعاد مختلف قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و توجه دادن همگان به اهمیت زیارت حضرت امام حسین(ع) است