Skip to Content

خراسان رضوی امدادرسانی به بیش از 66 هزار نفر در طرح همسفران خورشید

از نخستین روز اجرای طرح همسفران خورشید تا کنون به 66 هزار و 333 زائر و مسافر در جاده های منتهی به مشهد در این استان امدادرسانی شد.

به گزارش خبرنگارخراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: این تعداد امدادرسانی به 66 هزار نفر در طرح همسفران خورشیدامدادرسانی از دومین روز آذر ماه تا صبح امروز ثبت شد.

اسماعیل بهمن آبادی افزود: از مجموع زائران پیاده و مسافران امداد گرفته، 30 نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند و بقیه خدمات و امداد را به صورت سرپایی دریافت کرده اند.

وی گفت: در طرح همسفران خورشید 2 هزار و 214 نیروی عملیاتی هلال احمر در امر امدادرسانی به مسافران طی این مدت همکاری کرده اند.

بهمن آبادی افزود: در راستای امدادرسانی به زائران و مسافران 10 سورت پرواز بالگرد امدادی انجام شده است و در مجموع 61 دستگاه آمبولانس در امدادرسانی به این تعداد زائر بکارگیری شده است.

او گفت: 6 هزار و 445 تخته پتو در بین زائران به همراه دیگر وسایل گرمایشی، آب معدنی، کنسرو و غیره توزیع شده است.

طرح همسفران خورشید برای سومین سال متوالی از سوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با هدف امدادرسانی به زائران پیاده حضرت امام رضا(ع) در دهه پایانی صفر آغاز شده است.

پارسال 276 هزار زائر پیاده در مسیر مشهد از سوی هلال احمر امدادرسانی شدند و پیش بینی می شود امسال این تعداد 20 درصد افزایش یابد.

25 پایگاه دائم امداد و نجات بین شهری، 6 پایگاه موقت زمستانی و 76 پایگاه سیار در خراسان ضوی امدادرسانی به زائران پیاده و مسافران را بر عهده دارند.