Skip to Content

خراسان رضوی بیشترین بهره‌بردار کشاورزی در کشور را دارد

خراسان رضوی بیشترین بهره‌بردار کشاورزی در کشور را دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بر اساس سرشماری کشاورزی که امسال انجام شد خراسان رضوی بیشترین تعداد بهره‌بردار کشاورزی را در کشور دارد.

خبرگزاری فارس: خراسان رضوی بیشترین بهره‌بردار کشاورزی در کشور را دارد
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، مجتبی مزروعی با بیان اینکه بر اساس سرشماری کشاورزی که امسال انجام شد خراسان رضوی دارای بیشترین تعداد بهره‌بردار کشاورزی است، اظهار کرد: این رقم در خراسان رضوی 8.3 درصد است.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی با 24 درصد اراضی کشاورزی کشور در رتبه نخست کشور قرار دارد، تصریح کرد: استان‌های خراسان رضوی، خوزستان و آذربایجان شرقی در مجموع با بیش از 3 میلیون و 715 هزار هکتار (25 درصد) بیشترین مساحت زمین در عرصه‌های زراعی کشور را در اختیار دارند.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بر اساس نتایج سرشماری از نظر فراوانی و تعداد دام سبک بیشترین میزان مربوط به خراسان رضوی با 9 درصد در کل کشور است.

گفتنی است؛ بر اساس نتایج سرشماری کشاورزی سال 1393 تعداد بهره‌برداران کشاورزی نسبت به سرشماری سال 82 از 4 میلیون و 200 هزار نفر به 4 میلیون و 43 هزار نفر رسیده است که کاهش 6 درصدی را در این مدت نشان می‌دهد، با این حال استان خراسان رضوی دارای رتبه نخست بهره‌برداران در کشور است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931104000858#sthash.bcUrcvpQ.dpuf