سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

خراسان رضوی در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا - نمایشگر محتوای خبر

 

 

خراسان رضوی در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا

خراسان رضوی با افزایش ۵۰ درصدی مبتلایان، در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا است.

بستری روزانه ۲۰۰ مبتلا در خراسان رضوی

خراسان رضوی در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا

خراسان رضوی با افزایش ۵۰ درصدی مبتلایان، در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا است.

 
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با ادامه روند افزایشخراسان رضوی در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا احتمال قرمز شدن وضعیت مشهد و استان خراسان رضوی وجود دارد و هم اکنون نشانه‌هایی از ورود استان به موج چهارم شیوع این بیماری مشاهده می‌شود.
دکتر  مهدی قلیان  افزود: در حال حاضر پنج شهرستان نیشابور، سبزوار، مشهد، بینالود و بردسکن در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند، ۲۵ شهرستان استان در وضعیت زرد و فقط سه شهرستان تایباد، باخرز و زاوه شرایط آبی را سپری می‌کنند.
وی گفت  هم‌اکنون تعداد بستری‌شدگان روزانه در استان به بیش از ۲۰۰ نفر در روز افزایش یافته است که این میزان طی ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ نفر بوده است. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این مدت کل بستری‌شدگان در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی از ۵۰۰ به بیش از ۷۴۰ نفر افزایش یافته است و از سوی دیگر آمار فوت‌شدگان ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی ۲ رقمی شده است در حالی که تا چند روز گذشته آمار فوت‌شدگان یک رقمی بود.
قلیان افزود: کرونای انگلیسی در تمام استان خراسان رضوی و کشور پخش شده است و همه موارد مشکوک از نوع جهش یافته تلقی می‌شود و باید توجه داشت که سرایت و واگیری نوع جهش یافته جدی و خطرناک است.
وی گفت: از افرادی که هر گونه علائم مشکوک دارند تقاضا می‌شود که در خانه‌هایشان بمانند و اگر از مسافرت و به ویژه سفر‌های خارجی برگشته‌اند به مدت ۱۰ روز به دیدار بستگانشان نروند.