Skip to Content

خراسان رضوی/ نشست مشاور وزیر علوم با دانشجویان فناوری سبزوار

مشاور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: ارتباط دانشگاه ها، دانشجویان و استادان ایرانی با دانشگاه‌های بین المللی افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، غلامحسین فریدون در بازدید از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار افزود: تحریم ها در نشست مشاور وزیر علوم با دانشجویان فناوری سبزوارچند سال گذشته باعث بروز محدودیت های بسیار برای حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه های خارجی و بین المللی شده بود.

وی اظهار کرد: در دوران تحریم بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز در دانشگاه ها فرسوده شد که این مسئله تاثیر زیاد بر دسترسی دانشجویان به ابزار و تکنولوژی روز برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی داشت.

مشاور وزیرعلوم، گفت: بیشترین توجه این وزارتخانه بر تامین و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی و توسعه آزمایشگاه های مرکزی در شهرستان ها و مراکز استانهاست.

فریدون افزود: دانشگاه های بین المللی خواستار افزایش ارتباط با دانشگاه های ایرانی هستند و این موضوع بهترین فرصت برای صدور تولیدات علمی و پژوهشی دانشجویان ایران به این دانشگاههاست.

وی به فعالیت 2 هزار و 800 واحد دانشگاهی در کشور اشاره کرد و گفت: بسیاری از صندلی های دانشگاه های کشور خالی شده است.

وی اظهار کرد: دانشگاه های کشور در زمینه پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی با مشکل مواجه شده اند و این تهدید باید از طریق جذب دانشجویان کشورهای خارجی و مسلمان به یک فرصت تبدیل شود.

دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با حدود 800 دانشجو در 6 رشته مهندسی به عنوان دانشگاه نسل سوم با رویکرد استفاده از رشته های بنیادی و جدید از سال 1392 فعال شده است.