Skip to Content

دانشکده‌های علوم پزشکی به پردیس تبدیل می‌شوند

دانشکده‌های علوم پزشکی به پردیس تبدیل می‌شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان گفت: با اجرای طرح "خلا زمان" همه دانشجویان علوم پزشکی به صورت متمرکز در یک پردیس در کنار یکدیگر حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمد رضا فراهانی در حاشیه در سیزدهمین همایش سراسری دبیران هم اندیشی دانشگاه‌های سراسرکشوردر جمع خبرنگاران اظهار داشت: در رابطه با وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها مشکلاتی وجود دارد که دراین راستا طرحی با عنوان" خلا زمان" در دست بررسی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان افزود: این طرح به منظورجلوگیری از اتلاف وقت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در مسیرهای رفت وآمد این افراد به دانشکده به‌ویژه در کلان شهرها است.

فراهانی خاطر نشان کرد: براساس برنامه ریزی‌ها  و برای اجرای طرح  "خلا زمان" همه دانشجویان علوم پزشکی به صورت متمرکز  در یک پردیس در کنار یکدیگر حضور پیدا می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان تصریح کرد: تا کنون اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای اجرای طرح مذکور زمین مورد نظر برای احداث پردیس را گرفته اند.

وی به دریافت بودجه فرهنگی حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: این بودجه در گذشته به صورت همه جانبه دریافت میشد اما با رایزنی‌های  صورت گرفته این بودجه قرار است جدا از بودجه سرفصل‌های آموزشی اختصاص پیدا کند.

فراهانی تصریح کرد: در حال حاضر دو معاونت فرهنگی و دانشجویی در وزارت بهداشت موجود است که بعید می‌دانم این دو معانت با یکدیگر ادغام شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان به فعالیت‌های انجام شده  در رابطه با افزایش جمعیت که مدنظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این حوزه فعالیت‌های مختلفی در حوزه پژوهشی و تحقیقاتی دستور کار قرار گرفته است.