Skip to Content

دبير ستاد زکات کشور : افزايش 40 درصدي پرداخت زکات در کشور

دبير ستاد زکات کشور : افزايش 40 درصدي پرداخت زکات در کشور

دبیر ستاد زکات کشور گفت : از ابتدای امسال تاکنون 338 میلیارد تومان زکات در کشور پرداخت شده که 40 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.
آقای نبی لو امروز در همایش تخصصی زکات در خراسان جنوبی افزود : 84 میلیارد تومان از زکات پرداختی در این مدت ، زکات مستحبی بوده است .
وی گفت : در کل پارسال 230 میلیارد تومان زکات در کشور پرداخت شد .
دبیر ستاد زکات کشور افزود : بر اساس شاخص های مورد نظر ، استان یزد با 11 میلیارد تومان و خراسان جنوبی با 3 میلیارد و 100 میلیون تومان رتبه اول و دوم و استانهای خوزستان و خراسان رضوی رتبه های سوم و چهارم پرداخت زکات کشور را دارند .
آقای نبی لو گفت : از محل زکات پرداختی امسال ، تاکنون 40 هزار و 32 طرح احداثی و مرمتی با هزینه 200 میلیارد تومان در کشور اجرا شده است .
او افزود: از آغاز امسال تاکنون 300 هزار اصله نهال در کشور شجره طیبه شدند که محصولات آنها بین نیازمندان توزیع شده است .
دبیر ستاد زکات کشور همچنین گفت : میانگین ماهانه کمکهای مردمی در کشور 18 هزار تومان است که این رقم در خراسان جنوبی 24 هزار تومان است .
رئیس شواری سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و عضو شواری مرکزی زکات کشور هم با اشاره اینکه خراسان جنوبی در امر فرهنگ سازی پرداخت زکات تلاش خوبی کرده است گفت: با توجه به اینکه زکات یک امر واجب الهی است باید بیش از پیش برای فرهنگ سازی آن در جامعه و پیوند آن با معنویت تلاش و مردم را در این خصوص تشویق کرد .
حجت الاسلام و المسلمین تقوی از عاملان زکات خواست تا در هزینه کرد زکات بیشتر دقت کنند و سهم فقرا را فراموش نکنند .