Skip to Content

درصدکوچکی از دولت درگیر برجام بوده است

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: فقط بخشی از دولت و سازمان انرژی اتمی در سه سال گذشته مامور به سرانجام رساندن توافق هسته ای و برجام بوده و دستاوردهای دولت فراتر از برجام است.

درصدکوچکی از دولت درگیر برجام بوده است

به گزارش  خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صداوسیما محمدحسین مقیمی دیشب در دیدار فعالان سیاسی، سازمان های مردم نهاد و مسئولان تشکل های صنفی مشهد افزود: این که برخی دولت را متهم می کنند همه توان خود را بر روی برجام گذاشته و آن هم به نتیجه نرسیده است، به هیچ وجه درست نیست.

او گفت: فقط بخشی از دولت و سازمان انرژی اتمی در سه سال گذشته مامور به سرانجام رساندن توافق هسته ای و برجام بوده است.

معاون وزیر کشور دستاوردهای دولت را فراتر از برجام خواند و افزود: خودکفایی کشور در گندم ، اجرای طرح ارتقای سلامت و استفاده مستمندان از خدمات بیمارستان های دولتی از تلاشهای دولت یازدهم است ؛اگر دولت یازدهم فقط به برجام پرداخت چه کسی آب، نان، برق، بیمارستان و رفت و آمد مردم را تامین کرد؟ چه کسی رشد اقتصادی منفی را به رشد مثبت رساند؟ چه کسی تورم 43درصدی را به 9 درصد کاهش داد؟ چه کسی 11 میلیون ایرانی را که مشمول هیچ بیمه درمانی نبودند بیمه کرد و چگونه قیمت مسکن کاهش یافت؟ حتی دولت تدبیر و امید سعی کرده است ارزش پول ملی را حفظ کند از این رو هرگز به فکر چاپ اسکناس یا استقراض نیفتاده است.

مقیمی گفت: این آمارهای رسمی دولت است که سازمان های جهانی هم آن را تایید می کند و نشان می دهد که فقط درصد کوچکی از دولت درگیر برجام بوده است.

 

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: درگذشته به علت تحریم ها، ایران اجازه داشت روزانه فقط یک میلیون بشکه نفت آن هم به کشور خاص ( از جمله هند)و با قیمتی که تحریم کنندگان تعیین می کردند صادر کند و نهایت فقط 50 درصد پول نفت به روپیه پرداخت می شد و به ازای 50 درصد بقیه باید جنس بنجل خریداری و به کشور وارد می شد.

مقیمی افزود: امروز کشور به مدد حل موفقیت آمیز ماجرای هسته ای روزانه سه میلیون بشکه نفت به هر کشوری که خود اراده کند و با هر قیمتی که خود به توافق برسد و با هر ارزی که خود بخواهد، بدون واسطه صادر می کند؛ آن وقت چگونه برخی می گویند که شرایط تغییر نکرده است؟

او گفت : دولت مدعی نیست در شرایط پسابرجام آمریکاییها از خصومت خود با ملت ایران دست برداشته اند اما معتقد است که از شرایط پیش آمده باید بهره حداکثری برد

معاون سیاسی وزیرکشور از تصویب لایحه تشکیل سازمانهای مردم نهاد در دولت خبر داد و افزود :اگر این لایحه در مجلس نیز تصویب شود راه بیشتری برای مشارکت مردم در امور سیاسی باز می شود.