رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

در سالروز شهادت آفتاب هشتم + فیلم مشهد الرضا سراسر ناله و شیون + فیلم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

در سالروز شهادت آفتاب هشتم + فیلم مشهد الرضا سراسر ناله و شیون + فیلم

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما در حرم ملائک نشین رضوی امروز غوغایی برپاست.در سالروز شهادت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مشهد الرضا سراسر ناله و شیون

حضور جمعیت عزاداران و هیئتهای مذهبی در حرم رضوی چون موجی بیقرار و سیاه پوش است.

زائران عزادار از گوشه و کنار ایران اسلامی و همچنین از دیگر کشورهای دنیا در این آستان ملکوتی حضور یافته اند، شال عزا بسته اند و بی تاب مصیبت شهادت عالم آل محمد بر سر و سینه می زنند و تسلای این غم بزرگ را از محضر خود این امام همام می جویند.

زائران بسیاری با پای پیاده اما سوار مرکب عشق به این مکان قدسی مشرف شده اند، با دیدن گنبد و بارگاه امام هشتم مدهوش و بیقرار اشک می ریزند و در این صحن و سرا غبار جان فرو می شویند.

امروز در حرم رضوی نوای عزا عزا ست امروز روز عزاست امروز مهدی صاحب زمان صاحب عزاست امروز تا عرش طنین انداز شده است.

زائران امروز همه نوای رضا رضا را زیر لب زمزمه می کنند و در شهادت مظلومانه امام رئوف می گریند و ضجه می زنند.

بسیاری از زائران که خود در این حریم قدسی حضور ندارند از فرسنگ ها آنطرف تر از طریق تلفن همراه دیگر زائران با امام خود نجوا می کنند.

به همین مناسبت امروز ویژه برنامه هایی در حرم رضوی برگزار می شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: به مناسبت سالروز شهادت امام رضا(ع)، اجتماع عظیم عزاداران رضوی با تشرف هیئت‌ های مذهبی سراسر کشور و زائران و مجاوران، تولیت آستان قدس رضوی، امام جمعه مشهد، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولان کشوری و لشگری صبح امروز در صحن جامع رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: این برنامه­ ها با قرائت قرآن آغاز می شود و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت علیه السلام به مدیحه سرایی و سینه زنی می پردازند.

او گفت: سخنران این اجتماع حجت الاسلام و المسلمین رئیسی؛ ‌تولیت آستان قدس رضوی است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: به همین مناسبت امشب در شام شهادت ویژه برنامه های عزاداری در رواق امام خمینی حرم رضوی با حضور جمعیت عزاداران رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام سید جلال حسینی گفت: این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا در رواق امام خمینی آغاز می شود و سخنرانی، قرائت صلوات خاصه حضرت رضا ، قرائت زیارت امین الله و ذکر مصیبت مرثیه خوانان از برنامه های این مراسم است.

او گفت: مراسم شام غریبان خادمان از برنامه های امشب به مناسبت شهادت امام هشتم است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: ویزه برنامه شام غریبان امام رضا علیه السّلام پس از نماز مغرب و عشا از چهارراه شهدای مشهد مقابل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی با حرکت کاروان خدام به سمت حرم رضوی برگزار و سپس در صحن انقلاب حرم رضوی اقامه عزا می شود.

حسینی گفت: مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضارضاعلیه السلام در نقاط مختلف مشهد الرضا و صحن و سرای حرم رضوی برپاست

دیشب در شب شهادت امام رضاعلیه السلام نیز مراسم عزاداری و خطبه خوانی پس از نماز مغرب و عشا در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی با حضور خادمان بارگاه منور رضوی برگزار شد.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و خطبه خوانی یکی از خادمان بارگاه رضوی از یرنامه های این مراسم بود.

در این مراسم معنوی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، جمعی از مسئولان، جمعیت زائران عزادار، خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان حضور داشتند.

همزمان با شب شهادت امام رضا علیه السّلام ویژه برنامه در سوگ خورشید نیز پس از نماز مغرب و عشا در رواق امام خمینی رحمت الله علیه برگزار شد و تا ساعت 23 با مراسم سخنرانی و مداحی ذاکران اهل بیت علیهم السّلام ادامه یافت.

در سالروز شهادت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مشهد الرضا سراسر ناله و شیوندر سالروز شهادت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مشهد الرضا سراسر ناله و شیون