Skip to Content

در های بهشت در کیلومتر ۱۲ بر روی هنرمندان مشهد بسته شد

در های بهشت در کیلومتر ۱۲ بر روی هنرمندان مشهد بسته شد

کارگردان نمایش« کیلومتر ۱۲ بهشت» گفت: وجود دیدگاه های منفی نمایش« کیلومتر ۱۲ بهشت» را با مظلومیت در تئاتر شهر مواجه کرده و باعث خستگی هنرمندان آن شده است.

علی آزادنیا در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اجرای نمایش «کیلومتر ۱۲ بهشت» از ۱۴ دی ماه در سالن اصلی تئاتر شهر مشهد اظهار داشت: بنا به دلائلی برخی دوستان در کار این نمایش کارشکنی هایی کردند و در های سالن را یک بار بر روی هنردوستان بستند.

وی ادامه داد: وجود برخی دیدگاه های منفی در خصوص موضوع این نمایش باعث شد یک بار درب سالن اجرای نمایش بسته شود و کارشکنی هایی در امر بلیط فروشی ما را دچار مشکل کرده است.

کارگردان نمایش «کیلومتر ۱۲ بهشت» گفت: در حالیکه در سالی هستیم که از طرف مقام معظم رهبری سال «اقتصاد و فرهنگ» نام گذاری شده است این کار نمایشی که اثری فاخر در نوع خود به شمار می رود به علت نبود حمایت و تبلیغات با عدم استقبال مواجه شده است.

آزادنیا ضمن اشاره به بازدید طلاب حوزه علمیه و مسئولان سازمان تبلیغات استان از این اثرابراز کرد: نمایش «کیلومتر ۱۲ بهشت» اثری فاخر از طرف این بزر گواران نامیده شد که به بیان برخی واقعیات و دیدگاه های موجود در جامعه در خصوص قشر روحانی می پردازد.

وی تاکید کرد: وجود دیدگاه های منفی نمایش «کیلومتر ۱۲ بهشت» را با مظلومیت در تئاتر شهر مواجه کرده و باعث خستگی هنرمندان آن شده است و به علت عدم حمایت های لازم و بلیط فروشی پایین استقبالی که شایسته این اثر باشد از آن نشده است.

این هنرمند پیشکسوت ابراز داشت: در حالیکه افرادی که برای تماشای آن آمده اند از اینکه با جمعیت کم تماشاگران مواجه شدند متعجب بودند.

کارگردان نمایش «کیلومتر ۱۲ بهشت» گفت: این نمایش به نویسندگی علی جوانمرد داستان سه روحانی را روایت می کند که در راه ویلایی به نام بهشت با خراب شدن ماشینشان قرار می شود در پلاژ کنار دریا یک شب را ساکن شوند.

آزادنیا افزود: در ادامه اتفاقاتی رخ می‌دهد و کارگر این پلاژ سعی در آزار و اذیت آنها دارد ولی با ادامه روند داستان پی به اشتباه خود و برخی واقعیات می برد.

وی عنوان کرد: در واقع قضاوت نکردن در خصوص آنچه از آن اطلاعی نداریم پیام اصلی داستان این نمایش است چرا که ممکن است آدم ها فقط با توجه به گفته و شنیده ها و بدون توجه به واقعیات دچار اشتباه در قضاوت شوند.

آزادنیا ابراز کرد: خسرونایبی فرد، اصغر لشگری، امیر محاسبتی، عباس نکویی، علیرضا کبریایی، علی جوانمرد، علی آزادنیا، مهدی یاقوتی، تکتم اخجوانی، شهاب سرجوقی، مسعود زکاوت، رهام نایبی فرد، آرش کرمانی، امید جوانمرد، حامد روحی، امیر رضا احتشام فر در این اثر فاخر به ایفای نقش پرداخته اند.

وی افزود: این نمایش تا سوم بهمن ماه در سالن اصلی تئاتر شهر واقع در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) اجرا می شود.