Skip to Content

در پایتخت کتاب ایران/ بیست و چهارمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران

بیست و چهارمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در نیشابور پایتخت کتاب ایران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما سرپرست فرمانداری نیشابور گفت: میزبانی برگزاری بیست و چهارمین دوره هفته ملی مراسم آغاز بیست و چهارمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایرانکتاب جمهوری اسلامی در پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود

سعید شیبانی دیشب در حاشیه هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در نیشابور افزود:امسال برای نخستین بار مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران صبح شنبه 22 آبان با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد در پایتخت کتاب ایران نیشابور درمحل فرهنگسرای سیمرغ برگزار می شود.

او افزود: هفته کتاب نیز همچون برپایی نمایشگاه کتاب رویداد بسیار بزرگ فرهنگی دیگری است که برای اولین بار در نیشابور برگزار می‌شود .

سرپرست فرمانداری نیشابور گفت: استقبال وصف‌ناپذیر مردم فرهنگ دوست نیشابور از هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران نشان داد که کسب عنوان پایتختی کتاب ایران به‌جا و شایسته بوده و کتاب، کتاب‌خوانی و نیز اجرای برنامه‌های فرهنگی از جایگاه ویژه‌ای بین مردم برخوردار است.

شیبانی افزود: نیشابور با داشتن 120 کتابخانه فعال که 50 درصد این تعداد خیر ساز است ظرفیت تبدیل‌ شدن به بازوی توانمند فرهنگی سال مراسم آغاز بیست و چهارمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران2017 کشور را دارد.

مستشاردیوان محاسبات کشورنیز در بازدید از هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در نیشابور گفت: نیشابور ظرفیت‌های فراوانی دارد و اگر از این ظرفیت ها استفاده کنیم اتفاقات فرخنده‌ای همچون نمایشگاه کتاب ناشران ایران در نیشابور اتفاق می‌افتد.

غلامحسین مظفری افزود: در سالی که نیشابور پایتخت کتاب ایران است، نمایشگاه کتاب فرصت تکرار نشدنی است و باید با مغتنم دانستن این زمان همه تلاش و توان خود را برای رضایت حداکثری بازدیدکنندگان به منصه ظهور برسانیم.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی هم در بازدید از هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در نیشابور از راه اندازی رادیو زیارت در دو ماه آینده با گستره کشوری و با محوریت مشهد مقدس خبر داد.

محسن نصرپور افزود: پتانسیل نیشابور در حوزه صدا و سیما بسیار قوی‌تر از شهرهای همجوار است و ما معتقدیم نیشابور باید مراسم آغاز بیست و چهارمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران

حضور پررنگ تری در شبکه‌های استانی و کشوری داشته باشد و از حضور هنرمندان نیشابوری با برنامه‌هایی در چارچوب و استاندارد رسانه صدا و سیما استقبال می‌شود.

او با اشاره به اهتمام صدا و سیمای خراسان رضوی به مقوله کتاب افزود: درقسمت صدا 7،900 دقیقه و درسیما 8،100 دقیقه در خراسان رضوی به موضوع کتاب پرداخته شده است.

در نمایشگاه هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در پایتخت کتاب ایران؛ نیشابور،جمعی از شاعران و نویسندگان مطرح کشور حضور یافتند و با مخاطب‌های ادبیات دیدار و گفت‌وگو کردند.