رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دفاع مقدس همچون قیام‌ عاشورا ترسیم گر عزت مندی امروز ایران اسلامی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

دفاع مقدس همچون قیام‌ عاشورا ترسیم گر عزت مندی امروز ایران اسلامی

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام گفت:دفاع مقدس همچون قیام‌ عاشورا ترسیم گر عزت مندی امروز ایران اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی ،فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام در سخنرانی پیش از خطبه ها ی نمازجمعه این هفته دفاع مقدس همچون قیام‌ عاشورا ترسیم گر عزت مندی امروز ایران اسلامی مشهد مقدس گفت: شعار عاشورا پیام بسیار مهمی برای همه ما دارد، همه ایام می‌تواند عاشورا باشد و همه جا می‌تواند کربلا باشد، مصادیق کفر را چه می‌بینیم؟ مصداق اصلی جبهه کفر و استکبار چیست؟ آیا سراغ کسان دیگری جز آمریکا و ایادی آمریکا می‌توان رفت؟ قاعدتاً جواب همه جامعه بشریت و به ویژه شما مردم انقلابی و شهیدپرور این است که همه امروز مصداق باطل را آمریکا می‌دانیم و به فرموده امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ می‌دانیم.
سردار نظری با اشاره به اینکه جبهه باطل کاملاً قابل شناسایی است تصریح کرد: آیا جز نظام اسلامی و جز امواج انقلاب اسلامی و جز همه کسانی که از نظر فکری و اندیشه‌ای در اتصال به انقلاب اسلامی هستند و جز امام این جبهه یعنی ولایت جامعه اسلامی جبهه‌ دیگری جز جبهه حق قابل شناسایی است؟
وی گفت: امروز درگیری و تقابل این دو جبهه در نقاط مختلف برگرفته از عاشورا و کربلا و دفاع مقدس وجود دارد، در 37 سال قبل در شلمچه بودیم و مقابل باطل ایستادگی کردیم اما امروز جوانان ما دامنه این جبهه را گسترده کردند و در جای جای عراق و سوریه و یمن جبهه باطل کاری از پیش نبرد، چند سال قبل توطئه‌ای به نام داعش تولید شد اما امروز با توسل به همین راه و پیمودن همین راه و فرهنگ، این جوانان و این حق جویان و این متمسکین به عاشورا و تاسوعا بلای زیادی بر سر داعش آوردند و امروز از نمادهای ارزشی ما یعنی حرم حضرت زینب سلام الله علیها و عتبات عالیات دفاع می‌کنند.
فرمانده سپاه امام رضا علیه السّلام ادامه داد: امروز منافقان جا و مکانی ندارند و سرنوشت داعش و صدام نیز همین است زیرا این سنت الهی است. این راه همچنان ادامه دارد و این مبارزه میان حق و باطل همچنان وجود دارد و جبهه تقابل حق و باطل همچنان فعال است. امروز در نقاط مختلف دنیا با استکبار درگیر هستیم زیرا انقلاب اسلامی یقه استکبار را گرفته است و به فریادهای ترامپ توجه نکنید زیرا اینها از موضع ضعف است و حرفی برای گفتن در مقابل انقلاب اسلامی ندارند.
نظری گفت: ملتی با داشتن این جوانان و با این قدرت و با این مصادیق و اقتداری که ما در تمامی بخش‌ها داریم به خود می‌بالد، در حوزه فرهنگی ظرفیت‌های زیادی داریم که جبهه استکبار فاقد آن است، امروز کسی حاضر نیست برای آمریکا و سردمداران آن جان خود را بدهد و اگر هم هست برای دنیاطلبی است اما در این سو صدها هزار جوان آماده شهادت داریم که در اعزام به نقاط مختلف جبهه باطل، ما را همیشه شرمنده خود می‌کنند و این یک سرمایه و ظرفیت عظیم فرهنگی است.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در طول 39 سال چنین جوانانی را در دامن خود پرورش داده است و باید اینها را به میدان آورد و در مقابل تهاجم فرهنگی جبهه استکبار ایستاد، اگر بحث بر این است که برخی زمینه ناهنجاری‌های اخلاقی از این کشور رخت بربندد این یک راه است و این یک طریق است و نباید به آن به چشم یک مبحث سیاسی نگاه کرد، راه کاملاً روشن است و باید به هوش باشیم و امانتدار شهدا و امام راحل و نظام اسلامی باشیم و در طریق و مسلک ولایت حرکت کنیم، نمی‌شود مسئولیت داشته باشم و در مسیر کربلا و امام و ولایت نباشم.
فرمانده سپاه امام رضا علیه السّلام با اشاره به اینکه نباید به این راه خدشه وارد کرد تصریح کرد: امروز درگیری جبهه انقلاب اسلامی با استکبار متعدد است، هیچ جای نگرانی با وجود این مردم و جوانانی که هم در این ملت و هم ملل مختلف جامعه اسلامی هست نیست و استکبار جهانی به خوبی این را درک کرده است و آنها خودشان نیز می‌دانند و بر این موضوع کاملاً اشراف دارند که وضعیت آمادگی انقلاب اسلامی در پاسخ به یاوه گویی آنها چیست و برای همین جرات اقدام در مقابل اقدامات انقلاب اسلامی را ندارند، اینها با این ناوهای پرزرق و برقشان قدرت تقابل با قایق‌های کوچک انسان‌های انقلابی را ندارند اما باید روحیه مبارزه و جهاد و شهادت را در مردم و خودمان همچنان حفظ کنیم.