Skip to Content

دیدار استاندار خراسان رضوی با اعضای کمیسیون شوراهای مجلس

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در سفر به استان خراسان رضوی با استاندار این استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورایدیدار استاندار خراسان رضوی با اعضای کمیسیون شوراهای مجلس اسلامی با بیان این مطلب گفت: در دیدار کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با استاندار خراسان رضوی، موضوع حاشیه نشینی در مشهد و پدیده شاندیز مورد بررسی قرار گرفت.

سلیمی گفت: در این دیدار قرار شد از طریق صندوق مبادلات سهام و همکاری و مساعدت بانک مرکزی و کمیسیون شوراها برای حل مشکلات سپرده گذاران  اقدامات موثری انجام گیرد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با بیان اینکه یکی از سیاست های دولت، توسعه متوازن و توجه به نقاط کمتر توسعه یافته است، گفت: اهمیت موضوع حاشیه نشینی در کلانشهر مشهد با جمعیتی بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در هشت پهنه و 66 محله که معادل جمعیت برخی از استان های کشور است؛ بر کسی پوشیده نیست.
 
 رشیدیان گفت: هم اکنون 120 سازمان مردم نهاد در شاخه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سلامت در حاشیه شهر مشغول به فعالیت هستند.

استاندار خراسان رضوی، آزاد سازی هزار هکتار از اراضی بستر و حریم روخانه کشف رود و تحویل 90 هکتار آن به شهرداری برای احداث بوستان و فضای سبز، احداث 42 مرکز جامع سلامت، 117 پایگاه غربالگری، باز سازی و احداث بیمارستان 320 تختخوابی شهید هاشمی نژاد، ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در ابتدای جاده سرخس با همکاری آستان قدس و وزارت بهداشت و راه اندازی مراکز مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی را از مواردی برشمرد که از سوی دولت در حاشیه شهر مشهد انجام شده است.

او تاکید کرد: تمام این اقدامات با حمایت های دولت، دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی و با وجود تمامی تنگناهای اعتباری صورت گرفته و هیچ اقدامی در سطح استان به خاطر تخصیص نیافتن بودجه معطل نمانده است.