رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دیدار استاندار خراسان رضوی با جمعی از مدیران رسانه های استان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

دیدار استاندار خراسان رضوی با جمعی از مدیران رسانه های استان

استاندار خراسان رضوی با جمعی از مدیران رسانه های استان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در آستانه هفده مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار در دیدار با جمعی از مدیران مسئول رسانه های استان افزود:دیدار استاندار خراسان رضوی با جمعی از مدیران رسانه های استان نظام جمهوری اسلامی ایران قدرتمند است و آمریکا توان مقابله نظامی با آن را ندارد زیرا اگر توان داشت برای نابودی ایران درنگ نمی کرد.

علی رضا رشیدیان ارزشها و اعتقادات دینی و فرهنگ ایثار و شهادت در کنار مردمی بودن نظام و حکومت را از پایه های قدرت ایران عنوان کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: دشمن درجنگ با نظام اسلامی و کشور ما هیچوقت بیکار ننشسته و امروز هم آشکارا گفته، به دنبال ایجاد فشار در لایه های پایین اجتماع و اختلاف در سطوح مدیران و مسئولان نظام است تا نارضایتی در داخل کشور ایجاد کند و نظام را ناکارآمد نشان دهد.

رشیدیان با اشاره به شرایط حساس کشور به ویژه با روی کار آمدن ترامپ رئیس جمهور نابخرد آمریکا، افزود:آمریکا از هیچ اقدام مذبوحانه ای برای فشار به ملت ایران کوتاهی نمی کند و به بیان مقام معظم رهبری آمریکا امروز ستاد جنگ خودرا  علیه جمهوری اسلامی ایران در وزارت خزانه داری و بر جنگ اقتصادی متمرکز کرده است. 

وی گفت:آمریکا جنگ روانی و فشار اقتصادی را دنبال می کند اما در شرایط کنونی، تحریم به معنایی که آمریکا در نظر دارد امکان پذیر نیست، به ویژه در شرایطی که اتحادیه اروپا، چین و روسیه هم با آمریکا همراهی کامل ندارند از طرفی منافع دائمی کشورها، اجازه نمی دهد تحریم ها علیه ایران به صورت طولانی مدت ادامه یابد.

استاندار خراسان رضوی افزود:شرایط کنونی ایران از اول انقلاب و ابتدای جنگ تحمیلی بدتر نیست؛ این نظام مشروعیت خود را از ارزش های الهی، اراده مردم و خواسته های بحق یعنی کرامت، عدالت، استقلال ،آزادی وپیشرفت گرفته  و ملت ایران تاکنون جنبش های مختلف جدایی طلب، ترورهای مسئولان و مردم، هشت سال دفاع مقدس و شرایط سخت تحریم را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

رشیدیان با بیان اینکه مردمی بودن رکن اصلی نظام و حکومت ماست، افزود: دشمنان در چهار دهه گذشته انواع توطئه ها را علیه این ملت و کشور به کار برده اند تا جایی که در سال 88 قطبی ترین انتخابات را هم بهترین فرصت برای ضربه به نظام و کشور می دانستند، اما مردم ایران مقابل هیچ هجمه و توطئه ای هراسی به خود راه نمی دهند و امروز هم با همه تحریم ها و فشارهای اقتصادی این مسیر را نیز با سربلندی طی می کنند.

وی با تاکید بر این که نظام جمهوری اسلامی کارآمدی و کارایی لازم برای حل مشکلات مردم و جامعه را دارد؛ گفت: امروز بزرگترین دغدغه مسئولان، رفع مشکلات و گرفتاری های مردم  است  و در این مسیر از هیچ تلاش فروگذار نمی کنند.

استاندار خراسان رضوی افزود: پیش بینی های لازم برای شرایط سخت تحریم در نظر گرفته شده است و کمبودی در زمینه مایحتاج مردم وجود نخواهد داشت.

رشیدیان افزود: با وجودی که قیمت دلار رشد 300درصدی داشته دولت نگذاشته است این روند بر مایحتاج عمومی مردم و معیشت آنها تاثیر بگذارد.

وی گفت: در این شرایط همه باید با درک و همکاری متقابل برای حفظ عزت، استقلال، رفاه و امنیت کشور تلاش کنیم.

استاندار خراسان رضوی نقش رسانه ها را در تحکیم وحدت و انسجام داخلی و پشت سر گذاشتن مشکلات، مهم دانست و گفت: اگر ذهنیتی بوجود آید که مردم و مسئولان جدا از هم هستند، مشکلات رفع نمی شود.

رشیدیان افزود: ضعفها و نقصهای مدیریتی وجود دارد و کسی آن را انکار نمی کند اما در شرایط کنونی حفظ سرمایه اجتماعی مهم است و این امر فقط بر عهده دستگاههای دولتی نیست بلکه رسانه ها هم نقش مهمی در این زمینه دارند و باید تلاش کنیم این سرمایه را برای نظام و انقلاب حفظ کنیم.

وی گفت: هدف دولت  ارائه نقش بیشتر به بخش خصوصی در کشور است.