رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دیدار تولیت آستان قدس رضوی با اصحاب رسانه - محتوای خبر

 

 

متن خبر

دیدار تولیت آستان قدس رضوی با اصحاب رسانه

تولیت آستان قدس رضوی: اطلاع رسانی و سرعت در انتقال اطلاعات، امید بخشی به جامعه و آگاهی بخشی صحیح به مردم از وظایف خطیر رسانه‌هااست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اصحاب رسانه ودیدار تولیت آستان قدس رضوی با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازیفعالان فضای مجازی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی  افزود: رسانه‌ها در ایجاد "حس" در مردم برای گسترش معروف‌ها و نهی از منکرها، نقش تعیین کننده‌ای دارند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد حس مسئولیت در مردم به مسائل اجتماعی دارند گفت: اصحاب رسانه در اطلاع رسانی نباید حب و بغض شخصی و جناح بندی‌های سیاسی را دخیل کنند و  فقط برای رضای خدا و اصلاح امور اجتماعی کشور اطلاع رسانی دقیق و صحیح داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: رسانه‌ها باید در برابر فتنه ناامیدسازی مردم بایستند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی راهبرد ناامیدسازی و ایجاد یأس در مردم را در دستور کار دارد و از همین رو رسانه‌های دشمن تلاش دارند کاستی‌های یک بخش کوچک را به کل نظام اسلامی نسبت دهند.

وی گفت:خبرگزاری‌ها و رسانه‌های کشور با آگاهی‎بخشی صحیح می‌توانند توطئه‌های استکبار را در ناامیدسازی مردم خنثی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر ضرورت لزوم معرفی خدمات و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی،افزود: در آستانه چهل سالگی نظام مقدس اسلامی باید خدمات بسیار گسترده این نظام به امت اسلامی و دنیا معرفی شود که رسانه‌ها نقش مهمی در تبیین این خدمات دارند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رسانه سیاسی را رسانه‌ای که نیاز کشور را می‌شناسد و بر اساس این نیاز ایفای نقش می‌کند، معرفی و تصریح کرد: رسانه‌های کشور جزئی از نظام جمهوری اسلامی هستند، بنابراین باید با نگاه به منافع ملی برای کمک به بالندگی کشور و رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

وی تاکید کرد: تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده است، هرکجا در مسیر گفتمان امام و رهبری حرکت کرده‌ایم نقطه قوت و پیشرفت ما و هرکجا با این گفتمان زاویه‌ای گرفته‌ایم، دچار مشکل و مسئله شده‌ایم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: روشنفکران حقیقی آن کسانی هستند که جامعه را می‌شناسند، نیاز جامعه را می‌دانند و بر اساس این نیاز ایفای نقش می‌کنند؛ مدعیانی که دل در گروی غرب دارند و به دست بیگانگان چشم دوخته‌اند روشنفکر نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: بیان مشکلات مردم و انعکاس خواست لایه‌های مختلف اجتماع از ضروریات برای رسانه‌هاست؛ باید سخن مردم در رسانه‌ها جایگاه داشته باشد و اصحاب رسانه پل ارتباطی میان مردم و مسئولان باشند.

وی افزود: رسانه‌های استان باید موضوعاتی همچون تبیین سیره و سبک زندگی رضوی  را نیز مد نظر قرار دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نقش رسانه‌ها را در حفظ تداوم سلامت نظام اداری کشور حائز اهمیت خواند و گفت: انتخاب روش‌های صحیح برای ایجاد امید، هم‌دلی و نشاط در جامعه  با تلاش رسانه‌ها از موضوعات حائز اهمیت است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود:درب‌های آستان قدس رضوی به روی  همه رسانه‌های کشور باز است، اما حضور رسانه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که فضای روحانی و معنوی حرم برای زائران از بین نرود.

پیش از اظهارات تولیت آستان قدس رضوی، آقایان نصرپور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی، فیاضی مدیرعامل خبرگزاری رضوی، خرمی مدیرمسئول روزنامه شهرآرا، شیخانی مدیر خبرگزاری تسنیم خراسان رضوی و نیز حجت الاسلام کازرونی و رضا حاتمی از فعالان فضای مجازی به نمایندگی از حاضران در مراسم به تشریح دیدگاه‌های خود پرداختند.