رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

دیدار سرگروه های یاوران معروف سازمان صدا و سیما با امام جمعه مشهد + تصاویر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

دیدار سرگروه های یاوران معروف سازمان صدا و سیما با امام جمعه مشهد + تصاویر

سرگروه های یاوران معروف سازمان صدا و سیما با امام جمعه مشهد دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی امروز در گردهمایی مسئولان نواحی صدا و سیما،سنگراول برخوردبا منکرهای جامعهو سرگروه های یاوران معروف سازمان صدا و سیما گفت: صدا و سیما در فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر بیشترین سهم را دارد .

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: صدا و سیما بیشترین مخاطب را در بین رسانه ها دارد و مسئولیتش در قبال فریضه امر به معروف و نهی از منکر از دیگر رسانه ها بالاتر است.

 او گفت: رسانه ها در دفاع از امر به معروف و نهی از منکر باید چارچوبها را رعایت کنند و این چارچوب ها، اخلاق رسانه ای است که همان صدق، شفاف سازی و مستند بیان کردن مطالب است.

آیت الله علم الهدی افزود: بزرگترین منکر در بین مسئولان بی توجهی به اخلاق الهی و اخلاق اسلامی است که اگر این توجه مطرح باشد و مسئولان به اخلاق اسلامی عمل کنند ثمره این توجه مسلما مردم دوستی خواهد بود.

اوبا اشاره به سرلوحه قراردادن فریضه امر به معروف و نهی از منکر، به ضرورت توجه به تمامی ابعاد و زوایای این فریضه تأکید کرد و گفت : باید با استفاده از ظرفیت رسانه و بهره گیری از قابلیت هنر و و سایر شیوه های مؤثر به تبلیغ و تحکیم معروف ها و زدودن منکرها پرداخته شود .

آیت الله علم الهدی رسانه ملی را سنگر اسلام خواند و از مسئولان صدا و سیما خواست: بدون ملاحظه کاری از جریان های ارزشی نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنند و در مقابل هجمه عملیات روانی دشمن عقب نشینی نکنند.

امام جمعه مشهد با اشاره به این که عموم جامعه به ارزش ها اسلامی پایبند هستند گفت: یکی از توطئه های دشمنان ناامید سازی مردم به ویژه در عرصه های فرهنگی است و از این طریق تلاش می کنند با ایجاد جریان های بی بندوبار فرهنگ را تضعیف کند.

اورسالت رسانه ملی را در تعلیم و تربیت انسانها دانست و افزود: ‌در برخورد با منکرهای جامعه صدا و سیما در سنگر اول است و این نهاد به عنوان مجری شناخته میشود و لازمه یک حرکت ملی است .