رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

دیدار مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

دیدار مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی: رسانه استانی در این سال ها همواره سعی داشته رویکردی آموزشی، ترویجی و حمایتی از حوزه دام و طیور استان داشته باشد.

 
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، در دیدار مدیر کل صداوسیمای استان با مدیرکل دامپزشکی، راههای تعامل هرچه بیشتر و همکاری و حمایت از تولید ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت . در این دیدار نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی با اشاره به عملکرد رسانه استانی در این سال گفت: رسانه استانی همواره سعی داشته رویکردی آموزشی، ترویجی و حمایتی از حوزه دام و طیور استان داشته است و این کار را در راستای حمایت از سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی ، شعار سال و اجرایی کردن سیاستهای نظام می داند. وی در ادامه افزود در این راستا برنامه های مختلفی تهیه و پخش نموده که برخی از آنها جزو برنامه های برند و با سابقه شبکه بوده و بارها از ناحیه ستاد مورد تشویق و تقدیر قرار گرفته است از جمله برنامه دهکده، کرمانجی، تلاش سبز و ... 
محسن نصرپور با تاکید بر نقش رسانه در فرهنگ سازی گفت: رسانه استانی همواره تلاش کرده در حوزه های مختلفی مانند پیشگیری و کنترل بیماری های دامی ( مانند تب کریمه کنگو که ظاهراً مواردی از آن اخیراً در استان مشاهده شده است)، قرنطینه و امنیت زیستی، مراقبت های دوره ای دام ها و واکسیناسیون، بیماری های مشترک دام و انسان، مدیریت بحران در حوزه دام و طیور، حفاظت از محیط زیست، استفاده مناسب و مدیریت شده از مراتع و چراگاه ها، اصلاح الگوی مصرف آب، اصلاح نگاه غیر علمی و سنتی و ... آموزش های لازم و اطلاع رسانی های کافی را به فعالان این حوزه ارائه دهد.
در ادامه مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: ارتقاء فرهنگ مصرف و آگاهی بخشی به مخاطبان عام و خانواده ها در تهیه محصولات دامی از مراکز رسمی و مورد تأیید سازمان دامپزشکی و ممهور به مهر مراکز تأیید از جمله موارد دیگری است که رسانه استانی به آن می پردازد و رسانه استانی می تواند به عنوان پل ارتباطی بین « مردم و ذی نفعان » از یک سو و « مدیران و مسئولان این حوزه» از سوی دیگر عمل کرده و مشکلات متصور را بیان، بررسی و پیگیری نماید. وی در ادامه اشاره نمود مطالبات سازمان دامپزشکی و دامپزشکان به عنوان « سربازان گمنام سلامت » از سیاستگذاران و قانون گذاران می تواند یکی از زمینه های همکاری بین رسانه استانی و این سازمان باشد.
در این دیدار دکتر شریعتی مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی، با تشکر از همکاری صداوسیما با سازمان دامپزشکی به تشریح وضعیت استان از منظر دام و طیور پرداخت. وی با اشاره به پهنه جغرافیایی استان گفت: هم اکنون مجموع تولیدات پروتئینی دام و طیور، آبزیان و عسل در خراسان رضوی حدود یک میلیون و 350 هزار تن در سال است. همچنین استان خراسان رضوی اولین رتبه را در سطح کشور در صنعت خوراک دام، دامداری و دامپروری کسب کرده است و در حال حاضر 700 کارخانه دام و طیور فعال در سطح کشور وجود دارد که حدود 70 مورد از این تعداد در استان خراسان رضوی فعال است که به طور مستقیم برای 15 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.