حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با نخبگان علمی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با نخبگان علمی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی،نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مسائل و موضوعات سیاسی مانند مسائل دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با نخبگان علمی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامیعلمی و فکری است و قرار نیست هر کس مرا قبول نکرد یا من کسی را قبول نکردم دشمنی و دعوا ایجاد شودزیرا اختلاف نظر نباید باعث دشمنی شود.

آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با جمعی ازنخبگان علمی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: پذیرفتن حرف دیگران به نقل از من و نشنیدن حقیقت از زبان خودم خلاف روحیه علمی و تحقیقی است.

او افزود:جناحگرا نیستم ولی در برابر جناحها نیز نمی توانم بی‌تفاوت باشم؛ اصولگرا نیستم ، اصل گرا هستم.

امام جمعه مشهد گفت: نقش علما نیز این است که مردم را به اصل موضوعات هدایت کنند نه جریانی خاص؛ درست نیست هرکس هر کاری انجام داد بنده محکوم شوم چنانکه نمی‌توان اگر کسی گناهی انجام داد و مردم هم می‌فهمند من بگویم اشکالی ندارد؛ مردم اعم از اصلاح ‌طلب و اصولگرا دیندار هستند و دینشان را می‌خواهند.

آیت الله علم الهدی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند تریبون نماز جمعه باید در اختیار تشکلهای دانشجویی باشد اما نمی‌شود جریان سیاسی سکولار که اصل موضوع را قبول ندارد بتواند در نماز جمعه سخنرانی کند .

او افزود:تخصص من فقه است و به حکومت فقیه رسیده ام و مبدأ مشروعیت نظام را ولایت‌فقیه می‌دانم، اگر ولایت ‌فقیه در حکومت نباشد حکومت طاغوت است ولو همه مردم به آن رأی بدهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت هنر گفت: ضد هنر نیستم و خود را بیش از هنرمندان طرفدار هنر می‌دانم چون اگر هنر در مسیر تعالی انسانی قرار گیرد بهترین عبادت است ؛همه جریانهای هنری اعم از موسیقی، نقاشی، شعر و سینما ابزاری برای تعالی انسانی و اسلامی هستند اما در قرنهای گذشته هنر به ‌عنوان ابزار لذت، هوسبازی و خوشگذرانی مصادره شده است.

آیت الله علم الهدی افزود: موسیقی را حرام نمی‌دانم و به برخی از آهنگها نیز گوش می‌دهم اما با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالفم چون کنسرت هنرکش است.

او گفت: مبانی فقهی من در مورد موسیقی با امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری یکی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مخالفت من با هتل‌سازی، ساخت مراکز تفریحی و برنامه‌های گردشگری نیز دروغ است و ضد اینها حرفی نزده ام بلکه گفته‌ام مشهد فضای گردشگری نیست، فضای زیارت است و همچنانکه خداوند متعال مسجدالاقصی را با حریم و بابرکت معرفی می‌کند حرم امام رضا(ع) نیز حریم دارد.

آیت الله علم الهدی گفت : از روز اولی که به‌عنوان امام‌جمعه مشهد انتخاب شدم، برحسب دستور رهبری به فعالیت‌های دانشگاهی و حوزه توجه ویژه‌ای داشتم.