رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ذخیره سازی حدود 6 هزار تن میوه ویژه نوروز در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ذخیره سازی حدود 6 هزار تن میوه ویژه نوروز در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما، مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برای تنظیم بازار درذخیره سازی حدود 6 هزار تن میوه ویژه نوروز در خراسان رضوی این ایام یک هزار و 7000 تن سیب و بیش از چهار هزار تن پرتقال تامین شده که هم  اکنون در حال حمل به استان و ذخیره سازی است.

 سید حمید جوادی افزود: قیمت هر کیلو سیب طرح تنظیم بازار بر اساس نرخ مصوب 35 هزار ریال، هر کیلو پرتقال شمال 25 هزار ریال و هر کیلو پرتقال جنوب (والنسیا) 39 هزار ریال تعیین شده است

او با بیان اینکه توزیع میوه طرح تنظیم بازار در استان ازدیروز 25 اسفند آغاز شده است، گفت: این طرح در 38 نقطه شهر مشهد شامل میادین میوه و تره بار و بازارهای شهرداری اجرا شده و در صورت استقبال از این طرح بیش از یکصد واحد صنفی نیز در نقاط مختلف شهر برای توزیع میوه در نظر گرفته شده است.

جوادی ادامه داد: افزون بر این پنج واحد سیار نیز در محل کمپ غدیر، میدان فردوسی، میدان راهنمایی، بولوار شهید صادقی و میدان پارک برای عرضه میوه شب عید مستقر می شود.

جوادی افزود: برای توزیع گوشت قرمز گرم نیز 39 واحد صنفی و 20 فروشگاه "شهر ما" در مشهد تعیین شده که اقدام به توزیع گوشت قرمز بسته بندی شده به قیمت هرکیلو دست کم 40 هزار ریال کمتر از قیمت بازار می کنند.

او گفت : تاکنون 87 تن گوشت قرمز در دو مرحله در مشهد توزیع شده است.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: برای تنظیم بازار گوشت مرغ نیز گوشت منجمد مرغ در مشهد با نرخ هر کیلو  58 هزار ریال و در شهرستان های استان با نرخ هر کیلو 59 هزار ریال در حال توزیع است.