رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

رادیو زیارت، میزبان چهارمین جلسه ستاد خدمات سفر استان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

رادیو زیارت، میزبان چهارمین جلسه ستاد خدمات سفر استان

چهارمین جلسه ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی در رادیو سراسری زیارت برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، در این جلسه که نمایندگان هر 12 کمیته و مدیران رادیو زیارت حضور داشتند، مهدی فروزان مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در ده ماهه امسال 29 میلیون و 231 هزارو 575 نفر زائر وارد مشهدالرضا شدند که تمایل مردم به سمت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بود که با رشد 22 درصدی همراه بود.
 
وی افزود: به دلیل نوسانات بلیط هواپیما، 16 درصد کاهش مسافر داشتیم هم چنین استقبال مردم در حوزه جاده ای در قسمت اتوبوس های بین شهری و استانی 9 درصد کاهش داشته است. حمل و نقل به وسیله خودرو شخصی نیز با رشد 6 درصدی همراه بوده است .
 
مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: متوسط میزان اقامت 3 تا 3.5 روز است و در مجموع 420 هزار نفر در مشهد اقامت دارند و هم چنین همانند سال قبل مقرر شده آموزش و پرورش برای اسکان تنها زائران فرهنگی را پذیرش کند.
در این جلسه، هادی افشارصفوی مدیر رادیو سراسری زیارت نیز گفت: رادیو زیارت با تمام توان در خدمت زائرین و همه کسانی است که در مجموعه خدمات سفر خدمت رسانی می کنند. نگاه به این رادیو باید کشوری باشد زیرا اطلاع رسانی به موقع می تواند بسیاری از مشکلات را که ممکن است به وجود بیاید برطرف کند.
وی افزود: ویژه برنامه نوروزی رادیو زیارت از 25 اسفند تا 16 فروردین تحت عنوان «احسن الحال» به صورت زنده در باکس های 105 دقیقه ای در 12 قسمت ارائه خواهد شد. این برنامه راس هر ساعت به مدت 15 دقیقه اجرا خواهد شد.
مدیر رادیو سراسری زیارت گفت: رادیو زیارت امسال در مبادی ورودی شهر مقدس مشهد، قم و شیراز 4 ایستگاه رادیویی خواهد داشت که 2 ایستگاه در مبادی مشهد مقدس و 2 ایستگاه در مبادی شهرهای شیراز و قم  به زائران نوروزی خدمت رسانی می کنند.
 
وی ادامه داد: به طور ویژه 4 بخش خبری در رادیو زیارت به روی آنتن می رود که این بخش ها رأس ساعت های 10، 13، 16 و 20:30 خواهد بود. همچنین برنامه «گفتگوی ویژه خبری» تا روز 25 اسفندماه هفته ای دو بار به روی آنتن میرود و از 25 اسفندماه به بعد هر روز پخش خواهد شد.