رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

رادیو زیارت صدای مهر و معرفت یک ساله شد + گزارش تصویری - محتوای خبر

 

 

متن خبر

رادیو زیارت صدای مهر و معرفت یک ساله شد + گزارش تصویری

همایش یک سالگی رادیو زیارت در سالن رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور معاون امور استانهای سازمان صدا وسیما و مقامات استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، علی دارابی معاون امور استانهای سازمان صدا وسیما در همایش یک سالگی رادیو زیارت گفت: رادیو زیارت با هدف توسعه و تقویت اطلاعات دانش عمومی و معارف زیارتی و دینی در حوزه زیارت تاسیس شده است و امروز با همت همکاران در شهرهای زیارتی فارس و قم این رادیو به طور همزمان افتتاح گردید.
دارابی با اشاره به اینکه مخاطب سرمایه اصلی رسانه است افزود: مسئله اصلی ما در رادیو زیارت موضوع مخاطب است و ما باید برای جذب مخاطب و حفظ مردم همواره مطالعه ، پژوهش و برنامه ریزی داشته باشیم.
معاون امور استان های سازمان صدا وسیما عنوان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صدا وسیما 150 شبکه رادیو تلویزیون دارد که با  بیش از 35 زبان فرا ملی در نقاط مختلف تولید و پخش می شود.
وی با بیان اینکه رادیو زیارت باید توسط جوانان انقلابی اداره شود گفت:رادیو زیارت رادیو وحدت و اتحاد مسلمانان است و باید الگوی عمل و رفتاری وحدت و نیز زیارت با معرفت علوی و شیعه ای را بتواند ترویج دهد.
دارابی با تاکید بر اینکه قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه باید از جایگاه و سهم والایی در برنامه‌سازی و در کنداکتور پخش رادیو زیارت برخوردار باشند ادامه داد: این رادیو، صدای خلاقیت، ایده‌های نو، برنامه‌های جذاب و مبتکرانه است و بر این اساس باید از کلیشه‌ها به دور باشد.
محسن نصرپور مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی نیز در این همایش افزود: یکی از حوزه های مهم جامعه دینی و اسلامی بخش ارزش و معرفتی زیارت است.
وی گفت: شرط بقای رادیو زیارت به روز بودن ، واکنش سریع و ایجاد شرایط مناسب برای جذب مخاطب است و بهترین عنصر برای رسیدن به این موضوع نیروی انسانی می باشد 
نصرپور با اشاره به اینکه ویژگی رادیو زیارت چابک بودن و برون سپاری می باشد عنوان کرد: 50 تا 60 درصد تولیدات رادیو زیارت توسط بخش خصوصی تولید می شود که این هدیه  رسانه ملی به مردم شریف خراسان رضوی است و امیدواریم هر روز شاهد رشد و اثر بخشی رادیو زیارت باشیم. 
 
 گفتنی است  رادیو زیارت سال گذشته در مشهد و با حضور قائم مقام رسانه ملی افتتاح گردید و هم اکنون در سه  مرکز استان( مشهد - قم و شیراز) توسط گیرنده های FM قابل دریافت است و  نیز سراسر کشور توسط گیرنده های دیجیتالی دریافت میشود و در خارج کشور هم در سرتاسر جهان از طریق فضای مجازی و بستر اینترنت قابل شنیدن و دریافت می باشد.
در پایان هادی افشار صفوی به عنوان مدیر جدید رادیو زیارت معرفی شد.