Skip to Content

راهبرد دولت در حوزه اجتماعی تقویت نهادها و رفع آسیب‌ها است

راهبرد دولت در حوزه اجتماعی تقویت نهادها و رفع آسیب‌ها است

استاندار خراسان رضوی گفت: راهبرد دولت در حوزه اجتماعی تقویت نهادها و رفع آسیب‌ها است.

خبرگزاری فارس: راهبرد دولت در حوزه اجتماعی تقویت نهادها و رفع آسیب‌ها است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با بیان اینکه جوانان یک فرصت مغتنم برای توسعه و یک ثروت گرانمایه اجتماعی هستند، اظهار کرد: باید با مدیریت صحیح از ظرفیت جوانان تحصیل‌کرده و آماده به کار برای پیشرفت استان بهره برد.

وی افزود: در صورت نداشتن مدیریت صحیح این فرصت اجتماعی به یک تهدید مبدل می‌شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه فراغت منحصر به ایام خاصی نیست، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی دست‌اندرکار باید زمینه استمرار برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان را در تمام طول سال در دستور کار قرار دهند.

رشیدیان اوقات فراغت سالم و غنی را زمینه‌ساز تعالی شخصیت فردی و راهکاری برای ساختن آینده ای هدفمند برای نسل جوان دانست.

استاندار خراسان رضوی گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید ایجاد جامعه‌ای ایمن، به دور از فقر، فساد و تبعیض و تقویت خانواده‌هایی امیدوار، پایدار و منسجم است.

رشیدیان با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه کشور بر گسترش اعتماد عمومی و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود تاکید ویژه‌ای شده است، اظهار داشت: در همین راستا بهره‌گیری از توانمندی‌های سازمان‌های مردم نهاد و خیران ازدواج ضروری است.

وی از راه‌اندازی کلینیک کنترل خشم و مرکز پیشگیری از خشونت با همکاری شهرداری مشهد استقبال کرد و افزود: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری باید پیگیری‌های لازم در این مورد را در دستور کار قرار دهد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به افزایش آمار طلاق در استان خواستار تدوین و اجرای طرح‌هایی با هدف پایداری خانواده‌ها شد و گفت: اقدامات آموزشی برای تحکیم بنیان خانواده‌ها و گسترش فرهنگ ازدواج آگاهانه، آسان و به هنگام در بین جوانان باید مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد.