Skip to Content

راه‌اندازی سایت رصد روزانه وضعیت هوای شهر توسط شهرداری مشهد

وضعیت کیفیت هوا در ایستگاه‌های خیام، ماشین ابزار، سجاد، ساختمان، نخریسی، ویلا، رسالت، لشگر، تقی‌آباد و صدف سنجش و اطلاع‌رسانی می‌شود.

 سرپرست ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد از راه‌اندازی سایت تخصصی اطلاع‌ از وضعیت روزانه هوای شهر مشهد به آدرس epmc.mashhad.ir خبر داد. 


وحید فاتحی در این خصوص بیان کرد: گزارش وضعیت آلودگی هوای شهر مشهد، کیفیت هوای شهر مشهد، اخبار و رویدادهای آلودگی هوا و پیش‌بینی هواشناسی از جمله بخش‌های مختلف این سایت است. 


وی ادامه داد: در این راستا کیفیت هوای مشهد به صورت کلی از نظر پاک، سالم، ناسالم بودن و به تفکیک ایستگاه‌های موجود در سطح شهر به صورت روزانه و ماهانه اعلام می‌شود.


فاتحی تصریح کرد: مباحث مربوط به محیط زیست برای آموزش شهروندان، اطلاع‌رسانی در خصوص کنفرانس‌های مرتبط، گزارش عملکرد گشتی‌های آلودگی هوا در سطح شهر نیز در این سایت بارگذاری می‌شود.


وی ایستگاه‌های گزارش وضعیت هوا را در حال حاضر 10 ایستگاه عنوان کرد و افزود: وضعیت کیفیت هوا در ایستگاه‌های خیام، ماشین ابزار، سجاد، ساختمان، نخریسی، ویلا، رسالت، لشگر، تقی‌آباد و صدف سنجش و اطلاع‌رسانی می‌شود.


سرپرست ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد تصریح کرد: ستاد محیط زیست و توسعه پایدار در معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد با رویکرد و ماموریت نظارت و پایش آلودگی‌های محیط زیست مشهد، برنامه‌ریزی و تدوین ضوابط و استانداردهای زیست محیطی برای بهبود شرایط زیستی ناحیه شهری تأسیس شده است.


فاتحی به اهداف ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: اعمال مدیریت و نظارت یکپارچه در عرصه پایش کمی و کیفی منابع آلاینده محیط زیست شهر مشهد، تهیه و تدوین معیارها و شاخص‌های زیست محیطی و توسعه پایدار شهری، مشاوره و ارایه خدمات تخصصی زیست محیطی به مناطق و سازمان‌های شهرداری مشهد، تجمیع، ساماندهی و پردازش اطلاعات حاصل از سنجش آلاینده‌های زیست محیطی شهر مشهد، ایجاد تعامل، همکاری و هماهنگی با مراکز علمی، پژوهشی و اجرایی در سطح شهر در خصوص محیط زیست شهری، اطلاع‌رسانی و هشدار در خصوص آلاینده‌های محیط زیست شهر مشهد، آموزش، پژوهش و تنویر افکار عمومی در زمینه حفظ و صیانت از محیط زیست از اهداف این ستاد است.


وی ادامه داد: ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد آمادگی دریافت نظرات، پیشنهادات و شکایات شهروندان و زائران در خصوص مسائل و مشکلات محیط زیست شهری از طریق سایت به نشانی اینترنتی http://epmc.mashhad.ir را دارد همچنین شهروندان می‌توانند در تمام ساعات شبانه روز با تماس از طریق سامانه 137 شهرداری مشهد نسبت به اعلام موارد تخلفات زیست محیطی اقدام کنند. 

منبع:  پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد- فرزانه نثاری 

کلمات کلیــدی : ,

Authors: مشهد نیوز