رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

راه‌اندازی کمپین «همه خادمیم» در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

راه‌اندازی کمپین «همه خادمیم» در مشهد

همزمان با دهه کرامت کرامت کمپین «همه خادمیم» در مشهد راه‌ اندازی شد تا خدمات بهتری به زائران ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: با هدف ترویج فرهنگ

 میزبانی و تدوین و ساماندهی خدمات داوطلبانه شهروندان به زائران، همزمان با دهه کرامت طرح «همه خادمیم» برای انتقال سالمندان و نیازمندان توسط مردم به حرم مطهر رضوی اجرا می‌ شود.

علی قناویزچی با بیان اینکه این طرح از پارسال با حضور ۷ هزار نفر آغاز شد، ابراز کرد: تعداد خادمان داوطلب در دهه آخر صفر پارسال به بیش از ۷۰ هزار نفر رسید که اکنون این خادمان در دهه کرامت فعال هستند.

او گفت: پایانه مسافربری و راه‌ آهن برای استقرار ثابت و سالیانه خادمان حریم رضوی پیش‌ بینی شده که در این پایگاه‌ ها بسته‌ های فرهنگی و نقشه‌ های اطلاع‌ رسانی ویژه زائران توزیع می‌ شود.

وی افزود: ۲۰ طرح و برنامه از جمله برگزاری اردوهای جهادی، انتقال سالمندان برای زیارت به حرم مطهر و تهیه جهیزیه برای ایام دهه کرامت در نظر گرفته شده است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در هر منطقه اجرا می‌ شود.

قناویزچی از اجرای ۲۵ پروژه در قالب طرح همه خادمیم در ایام دهه کرامت خبر داد و گفت: ویزیت رایگان بیماران نیازمند، بازدید از مراکز سالمندان، نظافت منازل خانواده شهدا، اسکان زائران و محله‌ آرایی در سطح شهر از ۳ الی ۱۳ مردادماه در حال انجام است.

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: همچنین در این طرح برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق حاشیه شهر مشهد نیز پیش‌ بینی شده است.

وی طرح «اتوبوس قرار زیارت» را از دیگر برنامه‌ ها برشمرد و گفت: به منظور رفاه حال زائران سالمند، تورهای انتقال رایگان به حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شده است.

قناویزچی اضافه کرد: شهروندان برای مشارکت در این طرح علاوه بر وسیله شخصی خود می‌ توانند با پرداخت ۳۰ هزار تومان، هزینه یک اتوبوس برای رفت و برگشت زائران به حرم مطهر را تأمین کنند.

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد تصریح کرد: شهروندان علاقه‌ مند برای مشارکت و یا استفاده از این طرح می‌ توانند با شماره ۳۱۲۰۸ تماس بگیرند.