رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

راه اندازی درمانگاه شبانه روزی جاده ای برای زائران پیاده امام رضاعلیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

راه اندازی درمانگاه شبانه روزی جاده ای برای زائران پیاده امام رضاعلیه السّلام

با هدف ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به زائران پیاده دهه پایانی ماه صفر المظفر یک درمانگاه موقت شبانه روی 10 تختخوابی، در حدفاصل نیشابور - مشهد راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: این درمانگاه با تجهیزات کامل به همتراه اندازی درمانگاه شبانه روزی جاده ای برای زائران پیاده امام رضا(ع) جمعیت هلال احمر نیشابور در محل تپه سلام، کیلومتر 15 مشهد مقدس برپا شده که در آن امکانات لازم برای ارائه خدمات درمانی به خانم ها و آقایان فراهم شده است.

اسماعیل شاه بیگی افزود: این درمانگاه با بهره گیری از کادر کامل پزشکی شامل پزشک، پرستار، ماما ، ماساژور، فیزیوتراپ، روانشناس، داروخانه و اقلام امدادی و نیز سه دستگاه آمبولانس و هلی کوپتر، تا پایان آبان ماه برای خدمات رسانی به زائران پیاده حضرت علی بن موسی الرّضا علیه السّلام برپا خواهد بود.
او گفت: 20 گروه امدادی در قالب 80 نفر از نجاتگران و امدادگران شعبه جمعیت هلال احمر نیشابور پوشش امدادی زائران را در محدوده نیشابور در محورهای مواصلاتی کاشمر - نیشابور، سبزوار - فیروزه - نیشابور، سرولایت - نیشابور و نیشابور - مشهد بر عهده دارند.
شهرستان نیشابور در 135 کیلومتری غرب مشهد واقع است.