رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

راه اندازی سامانه هوشمند درخواست تاکسی کارپینو در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

راه اندازی سامانه هوشمند درخواست تاکسی کارپینو در مشهد

سامانه هوشمند درخواست تاکسی با عنوان کارپینو امروز در مشهد راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: این سامانه با هدف راه اندازی سامانه هوشمند درخواست تاکسی 'کارپینو' در مشهدساماندهی فعالیت تاکسی داران ایجاد شده است و شرکت حمل و نقل هوشمند کارپینو با شرکت در فراخوان سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد مجوزهای لازم را کسب کرد.

سید مهدی علوی مقدم افزود: ورود فناوری جدید به حوزه خدماتی از قبیل تاکسی اینترنتی منجر به ارتقا و بهبود خدمات، کاهش هزینه و تسهیل در امور می شود.

او گفت: با این رویکرد سازمان نظارت بر تاکسیرانی مشهد به عنوان نخستین شهر در کشور، آیین نامه فعالیت شرکتهای ارائه دهنده خدمات تاکسی درون شهری مبتنی بر سامانه های نوین و الکترونیکی را به تصویب شورای شهر رساند.

علوی مقدم افزود: در این آیین نامه شاخصها و معیارهای شرکتها و مراکز خدمات دهی رایانه ای، مشخصات فنی سامانه و نرم افزار مجموعه و ضوابط بکارگیری رانندگان و تخلفات آنها مشخص شده است.

او گفت: رانندگان تاکسی شهر مشهد برای فعالیت در این سامانه باید دارای گواهی نداشتن سوء پیشینه، گواهی نداشتن اعتیاد، سلامت جسمی و روحی و مجوزهای لازم باشند.

علوی مقدم  با بیان اینکه این شرکت به صورت 24 ساعته بر فعالیت خودروهای تاکسی در سامانه کارپینو نظارت می کند، افزود: شرکت کارپینو آمادگی دارد با سازمان های مختلف قرارداد منعقد کند و گزارشات ویژه حمل و نقل درون سازمانی را بر اساس مسافت و هزینه به آنها ارائه دهد.

هم اکنون 13 هزار و 250 دستگاه تاکسی فعال در کلانشهر مشهد به شهروندان خدمت رسانی می‌کنند.