اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۶

راه اندازی نخستین مرکز ملّی خط زندگی در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

راه اندازی نخستین مرکز ملّی خط زندگی در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ،مسئول مرکز خط زندگى در خراسان رضوی در مراسم آغاز به کار این مرکز گفت: مرکز 

راه اندازی نخستین مرکز ملی خط زندگی در مشهدملی خط زندگی  در مشهد نخستین سامانه  استانی خدمات هماهنگ ویژه سالمندان در کشور است  که با هماهنگی مرکز ملی خط زندگی تهران  شروع به فعالیت کرده است و در مرحله‌ی بعدی این مرکز در خراسان رضوی نیز به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد.

زهرا ریاضی افزود: سامانه خط زندگی برای تسهیل زندگی سالمندان و استقلال فردی آن‌هاایجاد شده است و با توجه  به سفر زائران به مشهد، این سامانه آماده  ارائه هماهنگی خدمات درمانی، تخصصی و رفاهی با شرایط بسیار مناسب به زائران سالمند نیز هست.

او با اشاره به این که  همه خدمات این مرکز براساس استانداردها و معیارهای علمی، عملی و پژوهشی ارائه خواهد شد، گفت: همه کارشناسان، متخصصان و صاحبان اندیشه در بخش خدمات به جامعه سالمندی می‌توانند با این مرکز همکاری داشته باشند و از افرادی که در سازمان‌ها سابقه کاری دارند و آشنا به امور درمانی هستند برای همکاری استفاده می شود.

مسئول مرکز خط زندگى در خراسان رضوی افزود: هدف از ایجاد این مرکز این است که سالمندان راهی خانه سالمندان نشوند و همه امور آن‌ها با هزینه خیلی کم در منزل انجام شود اما اگرسالمندی به علت بیماری باید در بیرون از منزل از خدمات استفاده کند این نیز قابل انجام است.

خانم ریاضی افزود: 130 مرکز خدماتی و تخصصی در استان در این طرح همکاری می کنندو این مراکز بررسی و تایید شده‌اند و مورد نظارت مستمر قرار دارند تا افراد هیچ‌گونه نگرانی در مورد آن‌ها نداشته باشند.

او گفت: خیران این سامانه را اداره می‌کنند و ناتوانان جسمی در قسمت اپراتور‌های پاسخگو به کار گرفته شده اند.

خط سراسری مرکز خط زندگی 021-4327و تلفن 05138848562

آماده ارائه خدمات به سالمندان است که به زودی این خدمات برای کودکان هم صورت می گیرد.

 این مرکز از سال  90در تهران در حال فعالیت است.