رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

رایزنی ها برای انتقال سریعتر زائران سرگردان در عراق به کشور - محتوای خبر

 

 

متن خبر

رایزنی ها برای انتقال سریعتر زائران سرگردان در عراق به کشور

انجام رایزنی ها برای انتقال سریعتر زائران سرگردان در عراق به کشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، محمد حسن واحدی افزود: در این رابطه با نمایندگی حج و زیارت در کربلا و نجف و نیز نمایندگی وزارت امور خارجه مکاتبه و هماهنگی شده که در تعامل و ارتباط با خانواده این زائران تمهیداتی را برای بازگشت آنان فراهم کنند.

او گفت: از جمله راهکارها آن است که هر یک از این زائران که بتوانند با هزینه خود بازگردند .

واحدی افزود: شرکت هواپیمایی کشوری هم اعلام آمادگی کرده به محض حل مشکلات این گروه 400 نفره زائران خراسانی و تسویه هزینه های هتل و دریافت پاسپورتهایشان از هتل؛آنان را به مشهد منتقل کند.

وی با بیان اینکه موضوع این گروه از زائران در دست پیگیری است و جلسه ای هم در این رابطه امروز در مشهد و عراق برای حل این مشکل برگزار شده است ، افزود : در عین حال این زائران به صورت غیر مجاز به عراق منتقل شده اند .

وی اظهار کرد : مشخصات مدیر این کاروان هم که بدون مجوز و تایید صلاحیت اقدام به انتقال این زائران به عراق کرده و هم اکنون متواری است نیز در اختیار نیروی انتظامی گذاشته شده تا سریعتر بازداشت شود.

وی اظهار کرد : این فرد به همراه برادر خود در قالب هیات نورالحسین (ع) در فراخوانی کاروانی از زائران عتبات را ثبت نام کرده و به عراق منتقل کرده است در حالی که هیچ مجوزی از حج وزیارت نداشته است.

به گفته وی ، این مجموعه پیش از این نیز تخلفاتی داشته و پرونده آن در دستگاه قضایی مفتوح است.

مدیر این کاروان ، هزینه های هتل زائران در نجف اشرف و کربلا را پرداخت نکرده و گذرنامه آنها هم اینک در اختیار صاحبان هتل محل اسکان آنان درعراق است و بلیت برگشت آنان نیز خریداری نشده و این 400 زائر در عراق بلاتکلیف هستند.