Skip to Content

روزانه ۲۵۰۰ زائر پیاده در میقات الرضا(ع) خراسان رضوی اسکان داده می‌شوند

روزانه ۲۵۰۰ زائر پیاده در میقات الرضا(ع) خراسان رضوی اسکان داده می‌شوند

رئیس هیئت مدیره مجتمع میقات الرضا(ع) گفت: روزانه به بیش از ۲۵۰۰ زائر پیاده امام هشتم(ع) از سراسر کشور در این مجتمع اسکان و پذیرایی داده می‌شود.

سید محمود تشکری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس، با اشاره به حرکت زائران پیاده امام رضا(ع) از سراسر کشور به سمت مشهد الرضا(ع) اظهار داشت: تنها مجموعه زائرسرای بین‌راهی که در تمام ایام سال به‌صورت صلواتی و شبانه‌روزی به زائران خدمت‌رسانی می‌کند، مجتمع میقات الرضا در 20 کیلومتری جاده نیشابور و چهار کیلومتری ملک‌آباد است.

وی درباره عملکرد این مجتمع در خدمت‌رسانی به زائران پیاده ابراز کرد: روزانه بیش از هفت هزار پخت گرم در این مجتمع انجام و همراه با تهیه بیش از سه هزار صبحانه، به صورت روزانه در بین زائران پیاده امام رضا(ع) توزیع می‌شود.

تشکری با بیان اینکه بیش از 2500 زائر پیاده در این مجتمع اسکان شبانه دارند، بیان کرد: روزانه به زائران پیاده بیش از هفت هزار بسته فرهنگی شامل مهر، تسبیح، کتاب دعا و همچنین بیش از شش هزار بسته میان‌ وعده شامل پسته، بادام، نخود، کشمش، انجیر خشک، خرما و کیک در بین زائران توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر اینها اقلام مورد نیاز زائران پیاده مانند کلاه، شالگردن، کفش و دمپایی در بین زائران پیاده توزیع و ساخت و نگهداری سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر بر عهده خادمان این مجتمع قرار دارد.

رئیس هیئت مدیره مجتمع میقات الرضا(ع) گفت: این مجتمع آمادگی دارد از طریق شماره کارت 6273811034513462 و یا شماره تماس 05133673445 کمک‌ها و نذورات مردمی را دریافت و در حوزه های مختلف خدمت‌رسانی به زائران پیاده هزینه کند، مردم نیز می‌توانند با مراجعه به این میقات به صورت افتخاری به زائران امام هشتم(ع) خدمت‌رسانی کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش رسانه ها نسبت به انعکاس اخبار مرتبط با زائران پیاده، گفت: طی روزهای آینده تور بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از نحوه خدمت‌رسانی این مجتمع به زائران پیاده توسط روابط عمومی میقات الرضا برگزار می شود.