Skip to Content

روند هتل سازی در مشهد نباید متوقف شود

روند هتل سازی در مشهد نباید متوقف شود

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: مشهد سالانه میزبان ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر است و در افق ۱۴۰۴ قرار است میزبان ۵۰ میلیون زائر باشیم بنابراین نباید روند احداث هتل متوقف شود.

محمد قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برخی از صاحب نظران عنوان می کنند مشهد در زمان فعلی نیاز به ساخت هتل های جدید ندارد در حالی که اینگونه نیست و نباید روند هتل سازی در این شهر متوقف شود.

وی با تاکید بر اینکه احداث هتل های مجهز ارتباط تنگاتنگی با جذب گردشگر و توریسم دارد، افزود: یکی از شاخه های اصلی جذب گردشگران وجود هتل های متعدد و مناسب است زیرا افزایش و کیفیت هتل ها در افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی نقش بسزایی دارد.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی تصریح کرد: قرار است مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته و تدوین نقشه راه بیش از ۲۵۰ هتل ظرف ۴ یا ۵ سال آینده در مشهد احداث شود.

وی بر مسئله جذب سرمایه گذار برای احداث هتل های بیشتر تاکید کرد و گفت: همان طور که ساخت اسکان ارزان قیمت، مسافرخانه و میهمان پذیر برای پایتخت معنوی ضرورت دارد، احداث هتل های با کیفیت و استاندارد نیز دارای اهمیت بالایی است.

قانعی یادآور شد: ساخت هتل و سایر مکان های اقامتی باید همواره در دستور کار باشد بنابراین نباید عنوان کنیم که مشهد دارای هتل های فراوانی است و باید این روند متوقف شود زیرا مشهد سالانه میزبان ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر است و در افق ۱۴۰۴ قرار است میزبان ۵۰ میلیون زائر باشیم.