رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

رونمایی از انیمیشن قرآنی «راز شادی» در نمایشگاه قرآن مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

رونمایی از انیمیشن قرآنی «راز شادی» در نمایشگاه قرآن مشهد

همزمان با سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد از انیمیشن قرآنی «راز شادی» با حضور جمعی از مسئولان استانی و فعالان قرآنی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز خراسان رضوی،رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: اینرونمایی از انیمیشن قرآنی «راز شادی» در نمایشگاه قرآن مشهد انیمیشن با محتوای قرآنی توسط موسسه «حنیف» ساخته شده که با توجه به محتوای تأثیرگذار آن از سوی شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی مورد حمایت قرار گرفته است  و مبلغ ۱۲ میلیون تومان اعتبار برای ساخت آن تخصیص یافت.

مهدی رمضانی افزود:  انیمیشن «راز شادی» در دو دنیا از زیبایی ها به تصویر کشیده شده که شامل دنیای زیبا و جذاب پروانه های شاد و زنبورهای پرتلاش است.

به گفته وی  زنبورهای پرتلاش به دنبال راهی برای رشد و پیشرفت در امور کاری خود هستند که متوجه اکسیری در زندگی پروانه‌ها شده و به دنبال کشف آن راز می روند.

رمضانی گفت: راز شادی پروانه‌ها در واقع آغاز کار با بیان «بسم الله الرحمن الرحیم» است که در قالب انیمیشن تصویر کشیده شده است و ضمن اینکه برای کودکان جذابیت دارد، باعث می‌شود کودک از همان زمان کودکی کارهایش را با نام خدا آغاز کند چرا که در این انیمیشن منشأ نشاط و شادی شروع هر کار با نام خدا نشان داده شده است.

جمع آوری محتوای این انیمیشن را اعظم رضوی بر اساس داستان‌ها و قصص قرآنی به مدت یک سال انجام داده و کار ساخت انیمیشن به کارگردانی حجت‌الاسلام پورحسینی در مدت شش ماه به سرانجام رسیده است.