رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

رونمایی از دایره المعارف آستان قدس رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

رونمایی از دایره المعارف آستان قدس رضوی

همزمان با دهه کرامت از اولین دایره المعارف آستان قدس رضوی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز خراسان رضوی، رئیس فرهنگستان زبان و ادب پارسی در آیین رونمایی و نشست تخصصی چشم رونمایی از دایره المعارف آستان قدس رضویانداز‌ها و چالش‌ها دایره المعارف آستان قدس، با اشاره به اینکه دایره المعارف‌ها نیاز علمی کشور را در حوزه‌های مختلف برطرف می‌کند، گفت: از هر زاویه‌ای که به آستان قدس رضوی نگاه کنیم یک منظره بدیع و متنوعی پیش چشم ما جلوه گر می‌شود که این دایره المعارف می‌تواند کمک زیادی به پژوهش در این زمینه کند.
حداد عادل افزود: این دایره المعارف نکته بسیار ارزشمندی دارد که در تدوین آن از نسخه‌ها و اسناد تاریخی معتبر استفاده است و این کار باعث سندیت این دایره المعارف برای پژوهشگران می‌باشد.
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: این دایره المعارف حاصل سال‌ها تلاش و تحقیق پژوهشگران به نام کشور در حوزه سیره و فرهنگ رضوی است.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مرویان افزود: مهم‌ترین ویژگی این دایره المعارف تولید دانش است به طوری که در بسیاری از مقالات این دایره المعارف علاوه بر اطلاع رسانی دقیق، دانش دسته اول در آن کاملا مشخص است.
وی گفت: دایره المعارف آستان قدس در دو نسخه تدوین شده و شامل ۸۰۰ مقاله در موضوعات مختلف آستان قدس رضوی، بنا‌ها و مناسب و القاب است.