Skip to Content

رئیس دادگستری سبزوار: یکی از مهم‌ترین راهبردهای انقلاب اسلامی ایجاد تفکر آزادی‌خواهی بود

رئیس دادگستری سبزوار گفت: یکی از مهم‌ترین راهبردهای شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایجاد تفکر آزادی‌خواهی در مسلمانان جهان بود که خوشبختانه اکنون در بسیاری از کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن این تفکر دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، حجت‌الاسلام مهدی سیدآبادی ظهر امروز در نخستین روز از ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع مردم سبزوار با بیان اینکه قیام مردم ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی آغاز حرکتی جدید در کشورهای اسلامی بود، اظهار کرد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران با ریشه گرفتن از سیره‌های ناب پیامبران به عنوان یک انقلابی نو در راه اعتلای اسلام و دفاع از حق ظهور کرد در نتیجه انقلاب ما با تمامی رویدادهای انقلابی تاریخ جهان متفاوت است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره)، استقلال و آزادی‌خواهی را به معنای حقیقی به مردم هدیه دادند، افزود: باور قلبی معمار کبیر انقلاب به مردم پیوندی مستحکم میان امام و امت اسلامی ایجاد کرد و در حقیقت امام خمینی(ره) با نگاهی سرشار از بصیرت دینی و عقلی سبب ماندگاری تفکر آزادی‌خواهی در میان مردم جهان اسلام شدند.

رئیس دادگستری سبزوار با اشاره به تحولات مهم در سطح خاورمیانه بیان کرد: یکی از مهم‌ترین راهبردهای شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایجاد تفکر آزادی‌خواهی در مسلمانان جهان بود که خوشبختانه اکنون در بسیاری از کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن این تفکر دیده می‌شود و اینکه امروز نیروهای خودجوش مردمی در برابر دشمنانی همچون داعش ایستادگی می‌کنند در زمینه تفکر عاشورایی انقلاب اسلامی ایران است.

وی، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را تقویت استقلال کشور عنوان کرد و گفت: امام راحل در دورانی پر از ظلم‌ستیزی که حتی کسی جرأت سخن گفتن علیه مسائل مرتبط حکومتی را نداشت اما امام جریان انقلاب را کلید زد به طوری که اکنون نیز به برکت این انقلاب، مستکبران جهان باید بدانند که حکومت‌های ستمگر و ظلم‌ستیز پایداری ندارند.

سیدآبادی با اشاره به اهمیت انتخابات هفتم اسفندماه امسال، ادامه داد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، به همین منظور از کاندیداهای انتخابات مجلس انتظار داریم تمامی قوانین انتخاباتی را رعایت کنند تا شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه و در سلامت کامل باشیم.

وی با بیان اینکه با متخلفین انتخاباتی و رفتارهای غیر قانونی برخورد می‌کنیم، یادآور شد: امیدواریم کاندیداهای انتخابات مجلس با رفتارهای به دور از تخریب و با رعایت خطوط قرمز مشخص شده داشته باشند و در مدت زمان قانونی به تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی خود بپردازند.