Skip to Content

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه: ضرورت همسوسازی دستگاه های متولی موقوفات و بقاع متبرکه برای بهره گیری حداکثری از ظرفیت فرهنگی موقوفات و بقاع متبرکه

همسوسازی سیاست های دستگاه های اجرایی متولی موقوفات، بقاع متبرکه و امور قرآنی ضروری است.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز چهارشنبه در نشستضرورت همسوسازی دستگاه های متولی موقوفات و بقاع متبرکه تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در مشهد افزود: به همین منظور پیشنهاد تشکیل شورای سیاستگذاری وقف و بقاع متبرکه به محضر رهبر معظم انقلاب ارسال شده است تا دستگاه های متولی موقوفات، آستان های مقدس و بقاع متبرکه یک سیاست کلی را دنبال و فعالیت های یکدیگر را تکمیل کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی با اشاره به ظرفیت فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) مانند خورشید پرفروغ و سایر بقاع متبرکه مانند ستارگانی هستند که در محور این حرم نورانی قرار گرفته اند.

 

او گفت: بقاع متبرکه ذخایر معنوی گرانقدر و باعث آرامش مردم هستند که با همکاری آستان قدس رضوی می توان آنها را به قطب های فرهنگی بی بدیل تبدیل کرد و بین دستگاه های متولی وقف و بقاع متبرکه و امور قرآنی همفکری و هم افزایی بوجود آورد.

 

در این مراسم حجت الاسلام محمد احمدزاده به جای حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد به عنوان مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی معرفی شد.

 
هفته گذشته حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد با حکمی از سوی تولیت آستان قدس رضوی، به عنوان رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی منصوب شد.