حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی در دیدار مدیران رادیوهای برونمرزی مرکز - محتوای خبر

 

 

متن خبر

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی در دیدار مدیران رادیوهای برونمرزی مرکز

رسانه ها از جایگاه و نقش موثری در حوزه ی فرهنگی برخوردارند

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی در دیدار با مدیران رادیوهای برونمرزی مرکز این استان رسانه ها را دارای جایگاهی مهم و اثر گذار در حوزه  فرهنگی توصیف کرد و غفلت از این حوزه را تبدیل شدن فرصت به تهدید دانست 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، در دیداری که مدیران رادیوهای برونمرزی خراسان رضوی  با  حجت الاسلام  سید حامد ملکوتی تبار ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی داشتند پیرامون موضوعات مختلف فرهنگی و همکاری فی مابین تبادل نظر و گفتگو کردند

در این دیدار مدیران رادیوهای دری ، تاجیک و ازبک پس از تشریح و بررسی وضعیت  فرهنگی و اجتماعی  جامعه های هدفی که ماموریت برنامه سازی برای آنها را برعهده دارند خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر با سازمان فرهنگ و ارتباطات بخصوص در حوزه ی ماموریتهای فرهنگی خود در سه کشور افغانستان ، تاجیکستان و ازبکستان شدند .

ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی هم در این دیدار با مهم خواندن مباحث فرهنگی و نقش پررنگ و اثر گذار رسانه ها در این حوزه به اقدامات و ماموریتهای این سازمان اشاره ای داشتند  و تاکید کردند با غفلت از حوزه ی فرهنگ فرصتها به تهدید تبدیل می شوند .

حجت الاسلام ملکوتی تبار در همین راستا اشاره ای داشتند به برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در محل نمایشگاههای آستان قدس رضوی در نیمه ی اول ماه مبارک رمضان و گفتند در این نمایشگاه  که پس از نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی در نوع خود محسوب می شود 15 غرفه به مهاجران و هنرمندانی از سایر کشورها از جمله  افغانستان ، پاکستان ، هند و عراق و .. اختصاص داده شده است تا بتوانند به معرفی محصولات فرهنگی و قرآنی خود بپردازند .

از دیگر رویدادهای مورد اشاره ی که متولی برگزاری  آن ریاست  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی است  همایش فردوسی است . ریاست این سازمان با اشاره به این که این همایش طی روزهای 23 تا 25 به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در مشهد مقدس برگزار می شود تصریح کرد در این همایش از  31 اندیشمند و میهمان  خارجی میزبانی می شود .

ملکوتی تبارریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات استان در پایان با تشکر از حضور و دیدار با مدیران رادیوهای برونمرزی مرکز خراسان رضوی در محل این سازمان از برگزاری نشست روسای اتحادیه ی رادیو تلویزیونهای جهان اسلام در مشهد مقدس به مناسبت مشهد 2017 در تیر ماه خبر داد .  

قابل ذکر است که در  صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی سه رادیوی دری ، تاجیک و ازبک به ترتیب هر یک با  12 ، 3 و 1.5 ساعت تولید و پخش برنامه برای مخاطبان خود در کشورهای افغانستان ، تاجیکستان و ازبکستان  فعالند .