Skip to Content

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: حوزه سلامت در دولت تدبیر و امید در اولویت قرار گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: حوزه سلامت در دولت تدبیر و امید در اولویت قرار گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از طرح تحول نظام سلامت به عنوان انقلاب بزرگ یاد و بیان کرد: پیش از این حوزه سلامت اولویت برنامه های دولت نبود اما در دولت تدبیر و امید این اتفاق بزرگ رخ داد.
دکتر 'مصطفی محرابی بهار' روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز مشهد با قدردانی از تلاشهای مستمر وزار بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای طرح تحول نظام سلامت افزود: در پی تلاشهای انجام شده امسال پرداختی بیماران در بیمارستانهای دولتی خراسان رضوی از 37 درصد به زیر 10 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: پیش از این نابسامانیهای زیادی در حوزه سلامت مشاهده می شد اما اکنون وضعیت به ویژه در بحث فرانشیز و نظارت بر خدمات درمانی بهبود یافته و رفع سایر مشکلات نیز نیازمند زمان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد 'جلوگیری سرگردانی مردم برای تهیه دارو و اقلام پزشکی در بیمارستانها' را از دیگر دستاورهای مهم این طرح عنوان و بیان کرد: خرسندیم از اینکه فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه 'بیمار جز بیماری اش نباید دغدغه دیگری داشته باشد' اکنون در حال تحقق است.

وی در ادامه رسانه ها را زبان گویای مردم دانست و بر نقش آنها در پیگیری مطالبات مردمی تاکید کرد.

دکتر محرابی بهار ادامه داد: رسانه ها با پوشش فعالیتهای حوزه سلامت و بررسی چالشها آن می توانند نقش موثری در هدایت و ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی داشته باشند.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اطلاع رسانی فراگیر در حوزه سلامت از برنامه های مهم 'ایرنا' است.

'علی حیدری' افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی به سهم خود از هیچ کوششی در راستای ارتقا سطح خدمات بهداشتی و درمانی فروگذار نیست و تاکنون اخبار و گزارشهای روشنگری را در این زمینه منتشر نموده است.

وی همچنین بر لزوم تعامل و همکاری بیش از پیش با دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارتقاء اطلاع رسانی از این حوزه تاکید کرد.