Skip to Content

رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی: تاکید آستان قدس بر بهره مندی از موقوفات

بهره مندی از موقوفات در راستای نیازهای محرومان و مستضعفان یکی از مهمترین تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی است

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد، رییس سازمان فرهنگی تاکید آستان قدس بر بهره مندی از موقوفات در راستای نیازهای محرومان و مستضعفانآستان قدس رضوی در نشست خبری که به مناسبت هفته وقف در سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: اگر حمایت های رهبری در سنگر فقه و فقاهت از موضوع موقوفات را بزرگترین حمایت و دستاورد انقلاب بدانیم، سخن گزافی نگفته ایم.

وی با بیان این که آستان قدس رضوی بیشترین مجموعه نسخ خطی در جهان اسلام را دارد، بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی با وقف 18 هزار نسخه خطی بزرگترین واقف این مجموعه در جهان اسلام هستند.

حجت الاسلام گنابادی نژاد فعالیت دفاتر راهنمایی موقوفات در دهه وقف برای واقفان، اعزام مبلغ به مراکز مرتبط با آستان قدس رضوی جهت تبیین فضیلت وقف، نشست موضوعی با عنوان وقف و خانواده در موسسه جوانان آستان قدس، بازدید رایگان از موزه قرآن های نفیس خطی آستان قدس رضوی، بیان خدمات سازمان اوقاف از تریبون نماز جمعه و برگزاری همایش تجلیل از واقفان و دست اندر کاران وقف را از جمله برنامه های این دهه دانست.

وی با بیان این که تا کنون تاکید ویژه ای بر هم افزایی و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های مردمی در خصوص موقوفات در ملجا نورانی امام رضا علیه السّلام صورت گرفته، خاطر نشان کرد: یکی از این ظرفیت ها توسعه گسترش مفهوم خادم، خدمت و مخدوم است که به دستور تولیت آستان قدس مرکز امور خادمین به عنوان مرکز مستقل راه اندازی شد.

حجت الاسلام گنابادی نژاد خاطر نشان کرد: سازمان فرهنگی استان قدس با هدف هم افزایی و نقش افرینی ارائه خدمت با رویکرد عرصه فرهنگی در کشور ایجاد شد، همچنین ستادی در آستان قدس رضوی با 3 کمیته اجرایی، علمی و ارزیابی تشکیل شده است که مسئولیت برگزاری برنامه های متنوع دهه وقف را بر عهده دارد.