رونق تولید ملی | دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۸

زائران و مجاوران رضوی مضجع شریف امام رضا(ع) را گلباران می‌کنند. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

زائران و مجاوران رضوی مضجع شریف امام رضا(ع) را گلباران می‌کنند.

در شب میلاد حضرت ثامن الحجج امام علی ابن موسی الرضا(ع)، زائران و مجاوران رضوی به همراه خدام بارگاه منور رضوی مضجع شریف امام رضا(ع) را گلباران می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز خراسان رضوی، معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: در شب میلادزائران و مجاوران رضوی مضجع شریف امام رضا(ع) را گلباران می‌کنند حضرت ثامن الائمه(ع) و از ساعت 17:30 مردم ولایی مشهد و زائران رضوی به همراه خدام بارگاه منور رضوی، مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر را طی کرده و با ورود به اماکن متبرکه ضمن عرض تبریک و تهنیت به محضر این امام همام با شاخه‌های گل مضجع شریف امام رضا(ع) را گلباران می‌کنند.

 سید خلیل منبتی افزود: طبق سنت چند صد ساله و در شب و روز میلاد، آیین نقاره نوازی بر فراز نقاره‌خانه بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) اجرا می‌شود و به زائران بشارت عید ولادت امام رئوف را می‌دهند.
وی با اشاره به توزیع بسته‌های متبرک در بین زائران و مجاوران اظهار کرد: خدام این بارگاه منور در شب و روز میلاد با توزیع بیش از 500 هزار کیک، نبات و شیرینی از زائران و مجاوران پذیرایی خواهند کرد.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به مراسم تعویض پرچم و پوشش ضریح مطهر تصریح کرد: همزمان با شب میلاد ویژه برنامه «بر بال ملائک» با حضور خدمه و خادمیاران بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در صحن انقلاب اجرا می‌شود.
وی با اشاره به طرح «یا امام رئوف» افزود: این ویژه برنامه در صبح روز میلاد با حضور خدمه بارگاه منور رضوی اجرا خواهد شد که طی آن خدام به عیادت بیماران بستری در بیمارستان‌ها و معلولان و سالمندان مستقر در مراکز توانبخشی و استثنایی رفته و ضمن ملاقات و عیادت، پرچم متبرک حرم مطهر امام رضا(ع) را به دست تمام بیماران بستری در این بیمارستان‌ها می‌رسانند.
منبتی اضافه کرد: «سروش مهر» از دیگر طرح‌هایی است که توسط خدمه و سادات رضوي با قرائت اذان در گوش نوزادان تازه متولد شده در بيمارستان‌هاي مشهد در روز ولادت انجام می‌گیرد و نشان و بسته‌های متبرک بارگاه منور رضوی به خانواده‌های نوزادان اهدا می‌شود.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی بیان کرد: از روز شنبه نیز گل‌آرایی صحن و سرای اماکن متبرکه به اوج خود می‌رسد و بعد از طلوع آفتاب، مضجع منور و گلدان‌های فوق ضریح با گل‌آرایی ویژه تزئین خواهد شد.