سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

زنگ کتاب - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

زنگ کتاب

تهیه کننده: زهرا حسینی

نویسنده: هدی دامغانی

گویندگان: پریماه خسروپور ، عماد مصدق زاده ، درسا یساقی

قصه گو : هدی دامغانی

صدابردار: مریم بزرگری

گزارشگر : پریسا منفرد

بسم الله الرحمن الرحیم

** زنگ کتاب**

همه ما به ضرورت کتاب خوانی و ترویج فرهنگ مطالعه ، به ویژه در میان کودکان اعتقاد داریم . در واقع این سئوالات ذهن همه والدین را به خود مشغول کرده است: چکار کنم تا کودکم کتاب خوان و اهل مطالعه شود؟ چه کتابهائی برای کودکم مناسب است؟ چه نکات روان شناسی را رعایت کنم تا کودکم از مطالعه خسته نشود؟ چه راهکارهایی برای استمرار مطالعه تا سنین بزرگسالی برای کودکم مناسب است؟  یا چکار کنم تا مطالعه در کودک من نهادینه و تبدیل به "عادت" شود؟

 

 برای انجام این امر در مرحله اول خود والدین بایستی این مطلب را سرلوحه امور قرار دهند. یعنی  پیش از هر چیز اهمیت این موضوع می بایست برای والدین تبیین شود. در واقع اگر والدین اهل مطالعه شوند ، کودکان آنها نیز به تبعیت از والدین خود به سمت مطالعه سوق پیدا خواهند کرد. در مرحله بعد ، راهکارهای ایجاد جذابیت برای مطالعه در کودکان،  نکات روان شناسی که می توانند به این موضوع کمک کنند و پیدا کردن کتابهای مفید و مناسب سن  کودک اهمیت می یابد.

 

برنامه رادیوئی "زنگ کتاب" در پی ایجاد انگیزه و علاقه به مطالعه در میان کودکان و والدین آنهاست. این برنامه با استفاده از کارشناسان متخصص در حوزه روان شناسی ، ظرافت های تعامل با کودکان و علاقمند کردن آنان به مطالعه را به والدین آموزش می دهد. در این برنامه علاوه بر نکات مفید تربیتی برای والدین، مهارت های زندگی را از طریق معرفی کتابهای مفید در این حوزه با توجه به ویژگی های بومی و فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی به کودکان آموزش می دهد.

 

سال تولید: 1396