رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سازش با دشمن ناسازگار با سیره و سلوک امامان و پیشوایان دین علیهم السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

سازش با دشمن ناسازگار با سیره و سلوک امامان و پیشوایان دین علیهم السّلام

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حجّت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در مراسمسازش با دشمن در سیره و سلوک هیچیک از امامان و پیشوایان دین نیستگرامیداشت سالروز ورود حضرت امام رضا علیه السّلام به نیشابور در بقعه امامزاده محروق این شهرستان افزود: مهمترین ارزش در سیره و سلوک حضرت امام رضا علیه السّلام و همه امامان و پیشوایان دین، ایستادگی در مقابل قدرت‌های بزرگ و ستمگران و مستکبران است.

او افزود: شاید روشهای مقابله و ایستادگی در برابر قدرتها و مستکبران در زمان امامان و پیشوایان دین تغییر داشته اما ارزشها تغییری نکرده و در اصل مبارزه هیچ تردیدی وجود ندارد.
 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی می گویند چالش با دشمن هزینه دارد، در حالیکه هزینه سازش با ابرقدرت ها بسیار بیشتر از هزینه چالش با آنهاست.

وی اظهار کرد: دشمن میثاق شکن است و نمی توان به آن اعتماد کرد و همانطور که حضرت امام رضا علیهم السّلام فرمودند، دشمن دست از مومنین برنمی دارد مگر آنکه آنان از توحید و دینشان دست بردارند.
تولیت آستان قدس رضوی  افزود: مکتب انتظار، مکتب 'ما می توانیم' است؛ لذا ما می توانیم در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.
وی اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی، خداوند در زندگی فردی و اجتماعی مردم ایران حاکم شده است و با هدایت های رهبر معظم انقلاب، اجازه نخواهیم داد مستکبران سرنوشت ما را رقم بزنند.