Skip to Content

سايت گل/ ايران بخت زيادي براي پيروزي مقابل بحرين دارد

سايت گل/ ايران بخت زيادي براي پيروزي مقابل بحرين دارد

ایگاه اینترنتی گل در آستانه دیدار فردای تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین در چارچوب رقابت های جام ملتهای آسیا نوشت تیم نخست آسیا در رده بندی جهانی که هفته گذشته با مصدومیت شدید یکی از بازیکنان خود روبرو شد اکنون باید در استرالیا در نخستین بازی برابر تیمی به میدان برود که چندی پیش در جام خلیج فارس حتی یک گل هم به ثمر نرساند.
تیم ملی فوتبال ایران روز یکشنبه در شهر ملبورن در اولین دیدار خود در جام ملتهای آسیا می خواهد شروع خوبی مقابل تیم ملی بحرین داشته باشد.
تیم ملی ایران که در رده بندی فیفا در آسیا رتبه نخست را دارد پس از حذف در دور گروهی جام جهانی سال گذشته تنها دو بار در میادین حاضر شده: یکی ماه نوامبر گذشته مقابل تیم ملی فوتبال کره جنوبی که با پیروزی یک بر صفر ایرانی ها همراه شد و دیگری تنها چند روز پیش از شروع جام ملتهای آسیا مقابل تیم ملی عراق که باز هم ایرانی ها با یک گل بازی را بردند.
برغم آنکه تیم ملی فوتبال ایرانی برنام های آماده سازی کافی پیش از این رقابتها نداشته اما با این حال این تیم همچنان امیدوار است در صدر گروه C قرار بگیرد که تیم های قطر، امارات و بحرین در آن قرار دارد.
اولین حریف ایران در جام ملتهای آسیا بحرین است. تیمی که حضور ناامیدکننده ای در رقابت های جام خلیج فارس داشت و بدون پیروزی و حتی بدون یک گل زده از دور گروهی حذف شد.
با وجود اینکه ایران امید زیادی برای این رقابت ها دارد این تیم با مشکلاتی هم روبروست. هاشم بیک زاده مدافع تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه در تمرینات با شکستگی دست مواجه شد و از تیم کنار رفت. در همین حال پژمان منتظری دیگر مدافع تیم ایران هم به علت مصدومیت از ناحیه ساق پا در جام ملتهای آسیا این تیم را همراهی نخواهد کرد.
بیک زاده پیش از جام جهانی دو هزار و چهارده هم از ناحیه عضله پا دچار مصدومیت شد و نتوانست ایران را در آن تورنومنت همراهی کند.کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم با اشاره به مصدومیت بیک زاده خاطر نشان کرد این مسئله می تواند ایران را در جام ملتهای آسیا با دردسر زیادی مواجه کند.
کی‌ِروش در این باره تصریح کرد: «مایه تاسف است که بیک زاده مانند آنچه پیش از جام جهانی رخ داد این بار در آستانه جام ملتهای آسیا مصدوم شده است.این مسئله همچون مصدومیت پژمان برای ما ضربه بزرگی است. ما دو بازیکن اصلی خود در خط دفاعی را از دست داده ایم».
وی در ادامه افزود: «این یک حادثه بود. او (بیک زاده) پیراهن یک بازیکن دیگر تیم را گرفته بود که به طور ناگهانی دستش پیچ خورد. این خیلی بد است و ما از این بابت متاسفیم».
به هر حال و با وجود این مصدومیت ها تیم ملی فوتبال ایران شش بازیکن دارد که تجربه حضور باشگاههای اروپایی را دارند و از این بابت ایران را به تیمی قدرتمند تبدیل کرده اند.
جواد نکونام کاپیتان کهنه کار ایران که سطح توانمندی های خط میانی ایران را بالاتر می برد و رضا قوچان نژاد مهاجم تیم ملی ایران که در شرایط خوبی قرار دارد و در این فصل تاکنون برای تیم الکویت هفت گل به ثمر رسانده است.
تیم ملی فوتبال بحرین به فرماندهی محمد حسین مدافع کهنه کار خود باید کمربند خط دفاعی را محکم ببندد تا بهترین عملکرد را برابر حریف داشته باشد.
اسماعیل عبداللطیف مهاجم بحرینی ها هم این قابلیت را دارد که با توجه به خط دفاعی تضعیف شده ایران به این تیم ضربه بزند. عبداللطیف به تازگی توانسته با رساندن رکورد گل های ملی خود به عدد سی و چهار حسین علی دیگر ملی پوش گلزن بحرین را پشت سر بگذارد و بهترین گلزن ملی تاریخ بحرین شود.
مرجان عید سرمربی تیم ملی فوتبال بحرین که به تازگی و پس از عملکرد ضعیف عدنان حمد سرمربی پیشین این تیم در جام خلیج فارس هدایت بحرین را بر عهده گرفته هیچ تجربه بین المللی ندارد. این در حالی است که کارلوس کی‌روش که سابقه هدایت رئال مادرید اسپانیا و تیم ملی فوتبال پرتغال و همچنین دستیاری سر الکس فرگوسن در تیم منچستر یونایتد را در کارنامه دارد یک سرمربی کاملا با تجربه محسوب می شود.