Skip to Content

سرانه ورزشی شهرستان‌های محروم خراسان رضوی افزایش می‌یابد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: سرانه ورزشی شهرستان‌های محروم خراسان رضوی افزایش می‌یابد.

کورش صبوریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قوچان اظهار داشت: شهرستان قوچان یکی از شهرستان‌های با استعداد و دارای ظرفیت ورزشی بالا در استان است اما متاسفانه از نظر سرانه فضای ورزشی در رده‌های آخر استان قرار دارد.

صبوریان با بیان اینکه افزایش سرانه ورزشی در شهرستان‌های محروم در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان استان قرار دارد بیان داشت: ما در استان خراسان رضوی ساخت 5 استادیوم در شهرستانهای قوچان، تربت حیدریه، سبزوار، نیشابور و تربت جام را شروع کرده‌ایم که استادیوم قوچان در مرحله پایانی کار و بهره برداری قرار دارد.

وی افزود: مذاکرات درباره توسعه ظرفیت ورزشگاه با مسئولان مربوطه انجام شده و اعتبار لازم نیز اختصاص داده شده است.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به افزایش و ساخت این ورزشگاه نیز باز هم سرانه ورزشی قوچان بسیار کم است و دلیل آن نداشتن اماکن ورزشی دستگاه‌های اجرایی در قوچان است که مسئولان باید به این نکته توجه کافی داشته باشند.

صبوریان با اشاره به پشتوانه عظیم کشتی باچوخه در قوچان و میزبانی خوب این شهرستان از رویدادهای بزرگ کشتی با چوخه نیز افزود: با توجه به میزبانی خوب قوچان از نخستین دوره مسابقات کشتی با چوخه کشور، نشان داده‌ایم که استان خراسان رضوی ظرفیت برگزاری مسابقات بزرگ کشوری را دارد و در همین راستا مسابقات بازوبند پهلوانی در آینده ای نزدیک در قوچان برگزار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به شروع مراحل ساخت سونا و جکوزی در تنها استخر شهرستان قوچان تاکید کرد: مراحل ساخت سونا و جکوزی در تنها استخر شهرستان قوچان با اعتبار 100 میلیون تومان آغاز شده و ظرف دو تا سه ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد.