Skip to Content

سردار سلامی: امروز سوریه به گورستان دشمنان اسلام تبدیل شده است/ سردار قاجاریان مرد میدان جهاد بود

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: افرادی همچون سردار قاجاریان و همرزمان وی در سوریه به مقابله با دشمنان اسلام پرداخته‌اند و اکنون سوریه به گورستان آرزو‌های دشمنان اسلام تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران امروز در مراسم تشییع باشکوه پیکرهای مطهر مدافعان حرم سردار سرتیپ پاسدار محسن قاجاریان و سروان پاسدار احمد رضایی اورندری اظهار کرد: سردار قاجاریان اسوه اخلاص و مرد میدان جهاد و شهادت بود.

سردار سلامی در ارتباط با ضرورت حضور افرادی چون سردار قاجاریان در بیرون از مرزها برای دفاع از آرمان‌های اسلام گفت: اگر این افراد هجرت نکنند و در خارج از مرزها نجنگند، دشمنان نه تنها امنیت ملی ما را بلکه امنیت همه سرزمین‌های اسلامی را به خطر می‌اندازند و عزت همه مسلمین به خطر می‌افتد.

وی ادامه داد: افرادی همچون سردار قاجاریان و همرزمان وی در سوریه به مقابله با دشمنان اسلام پرداخته‌اند و اکنون سوریه به گورستان آرزو‌های دشمنان اسلام تبدیل شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: در 35 سال گذشته آمریکا و صهیونیست‌ها با کشورهای اسلامی درگیر شدند تا از این طریق اهداف خود را پیش برده و بتوانند در منطقه حاکم بر امور شوند و برای تحقق این هدف خود به افغانستان و عراق حمله کرده و کشورهای شیخ نشین‌ جنوب خلیج فارس را نیز به خود وابسته کردند.

بر اساس این گزارش، مراسم تشییع باشکوه پیکرهای مطهر مدافعان حرم، سردار سرتیپ پاسدار محسن قاجاریان و سروان پاسدار احمد رضایی اورندری  امروز با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران، سردار خاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، امیر سرتیپ دوم سلیمانی، فرمانده تیپ زرهی 38 ذوالفقار تربت جام ارتش، مسئولان و نمایندگان مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی و مردم شهید پرور و همیشه در صحنه  این شهر برگزار شد.

گفتنی است، مراسم تشییع پیکرهای مطهر مدافعان حرم از مقابل مسجد صاحب الزمان نیشابور تا مسجد جامع این شهر برگزار شد و پس از اقامه نماز بر پیکر این شهدا در مسجد جامع، پیکر سردار شهید محسن قاجاریان به گلزار شهدای بهشت فضل این شهر منتقل و در جوار دیگر شهدای نیشابور به خاک سپرده شد و پیکر سروان پاسدار احمد رضایی اوندری نیز به زادگاهش شهر کاشمر برای خاکسپاری منتقل شد.

سردار سرتیپ پاسدار شهید محسن قاجاریان و سروان پاسدار شهید احمد رضایی اوندری، حین دفاع از حریم ولایت و انجام عملیات مستشاری و همزمان با آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا سوریه به شهادت رسیدند.