رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

سعید جلیلی: امت اسلامی مقدرات خود را در دست خواهد گرفت. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

سعید جلیلی: امت اسلامی مقدرات خود را در دست خواهد گرفت.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی : رژیم صهیونیستی سمبل مناسبات ظالمانه ای است که قدرتهای جهانی به دنیا تحمیل کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سعید جلیلی سخنران مراسم پایانی روز جهانی قدس در مشهد گفت: درچارچوب همین مناسبات ظالمانه جهانی است که رژیمسعید جلیلی: رژیم صهیونیستی سمبل مناسبات ظالمانه جهانی است صهیونیستی شکل گرفته است و روند اشغال و تجاوز آن مشروعیت  پیدا می کند و اینگونه است که این رژیم در سالهای 1947 و 1968 صاحب مرزهای جدید و بیشتری می شود .

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: قدرتهای سلطه‌گر هر صدای مخالفی را در دنیا سرکوب می کنند و از اهرم ترساندن و تهدیدهای نظامی و اقتصادی استفاده می کنند تا موفقیت‌هایی را برای خود شکل دهند.

جلیلی اظهار کرد: ملت ایران که دعوت خدا و رسولش را اجابت کرده است و از دشمنان نمی ترسد، الهام بخش شده است و نه تنها خرمشهر را آزاد کرد بلکه جنوب لبنان را نیز آزاد کرد و الهام بخش حزب الله لبنان و حماس شد و شکستهای رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه از این الهام بخشی انقلاب اسلامی رقم خورد .

او تاکید کرد: اگر روز قدس احیاء شود و ملتهای اسلامی از استکبار برائت بجویند، امت اسلامی مقدرات خود را در دست خواهد گرفت.

جلیلی با اشاره به حملات موشکی اخیر کشورمان به مواضع تروریست ها در سوریه هم گفت: مردم ما به موشک و دفاع خود شک ندارد و می داند کسی امنیت را به ما هدیه نمی کند.

امام خمینی (رحمت الله علیه) در 16 مرداد 1358 دراقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند و این روز را روز مقابله مستضعفان با مستکبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند که دراین روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.